Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Пообіцяти все і ще трішки. Топ найбільш популістських обіцянок передвиборчої гонки

23 жовтня 2015, 09:19
94
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Депутати на місцевих виборах обіцяють те, що українці хочуть почути, забуваючи про відповідальність

Місцеві вибори-2015 роки запам'ятаються своїми популістськими, абсурдними і порожніми обіцянками, якими політики закидали виборців протягом всієї передвиборної кампанії

№1. Наша пісня гарна й нова...

У своїй передвиборчій агітації далі за всіх зайшов Лев Парцхаладзе, який пообіцяв побудувати монорейкову транспортну систему з Білої Церкви до столиці.


Фото: facebook.com/lev.partskhaladzeФото: facebook.com/lev.partskhaladze


Далі - більше, Парцхаладзе обіцяє жителям Білоцерківського району Київської області побудувати Аерополіс площею 2 500 га. міжнародного! значення в місті Узин. Ці обіцянки, подібно будівництву метро на Троєщину, політики обов'язково дають жителям Білоцерківського району напередодні місцевих виборів протягом останнього десятиліття.


Фото: facebook.com/lev.partskhaladzeФото: facebook.com/lev.partskhaladze


Справа в тому, що проекти вимагають просто астрономічних коштів. Де будівельник-Парцхаладзе буде брати гроші, не ясно. Як і не зрозуміло, в які терміни він має намір їх реалізувати.

Крім того, жителі Білоцерківського району не до кінця розуміють, навіщо їм монорейковий транспорт, який довезе їх до Києва за 40 хвилин, якщо звичайна маршрутка їде в столицю не більше години.


№2. Прихований підкуп

Крім улюблених політиками обіцянок зайнятися інфраструктурою, кандидати всіляко намагаються підкупити виборців. Хтось роздає гречку, хтось дає грошима, а хтось робить ліфти, парки, сквери та майданчики. Особливо активно спортивні майданчики відкриває нинішній мер Києва Віталій Кличко.


Але Кличко не єдиний. Ще за кілька місяців до початку агітації схаменувся голова Солом'янського району Максим Шкуро. Він почав особливо активно покращувати свій район. Шкуро не тільки активно замінює ліфти, поштові скриньки, але і реконструює парки. Цікаво, що кошти на такий піар чиновники найчастіше беруть з місцевого чи державного бюджету.№3. Ніс у чужі справи

Не вгамовується партія Батьківщина. Яка всю передвиборну гонку твердить про справедливі тарифи і обіцяє, що її політики на місцях обов'язково знизять тарифи для населення. А це, популізм у чистому вигляді. Адже місцеві ради не впливають на тарифи. Про що виборцям нещодавно нагадали в РНБО."Тарифи, наприклад, встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яка підпорядкована Президенту України і підзвітна Верховній Раді України. Парламенту і Президенту, а не обласній раді або сільському голові!", - нагадали в Раді національної безпеки і оборони.


№4. На ті самі граблі

Крім тарифів Батьківщина, а також партія Геннадія Корбана Укроп, безпідставно обіцяють реформувати армію, замінивши мобілізацію контрактною армією.


Фото: liga.netФото: liga.net


Зараз така обіцянка болить виборцям і відмінно відображає їхні бажання. Але депутати місцевих та сільських рад взагалі до армії не причому. Вирішувати якою вона буде – контрактною або призовною, проводити мобілізацію або демобілізацію – можуть тільки народні депутати України і Президент.


№5. Популізм чистої води

Взагалі в цій гонці найбільшими популістами стали Батьківщина і Укроп, які наобіцяли все, що тільки можна. Мабуть, партії, бажаючи завоювати серця виборців, забули, що йдуть на місцеві вибори, а не в парламент.До обіцянок про армію та регулювання тарифів, Батьківщина вирішила додати ще й обіцянки індексувати пенсії та зарплати. А, між іншим, індексація та призначення пенсій визначаються Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" і "Про пенсійне забезпечення", які приймає Парламент, а не міська рада.


№6. Вони прийшли з миром

На популізмі про тарифи і армію будують свою передвиборчу кампанію і в Опозиційному блоці.


Фото: nikvesti.comФото: nikvesti.com


Також партія активно просуває ідею про мир у країні. А ось як саме колишні регіонали збираються боротися з бойовиками на сході України і зовнішньою агресією, не зовсім зрозуміло. Тим більше, що переговори про мирне врегулювання можуть вести лише представники центральної влади і президент, а не депутати облрад.


№7. Комплекс рятівника

Варто відзначити, що обіцянку «зберегти країну, мир і т. д.» у нинішній передвиборчій гонці використовують багато партій і кандидатів. Не стала винятком і президентська партія БПП – Солідарність.


Відповідальність за збереження цілісності країни несе передусім президент країни. Але причетність кандидата до президентської партії ніяк не робить його гарантом суверенності і миру. На цих виборах українці будуть вибирати людей, які повинні нести відповідальність за конкретні, окремо взяті область, район, місто чи село.


№8. Вляпали в політику

І знову БПП. Партія та її кандидати у Миколаєві та Одесі використовували у своїй агітації Національну поліцію.


Фото: inshe.tvФото: inshe.tv


Національна поліція – нейтральний орган, який не має приналежності до жодної з політичних сил. А всі рішення про набір поліції, як і будь-які інші у сфері безпеки країни, вирішуються на рівні Міністерства внутрішніх справ України, але ніяк не на місцевому.


№9. Рятує тільки сарказм

Поки інші кандидати в депутати займаються абсурдом на повному серйозі, назвавши його агітацією, Гарік Корогодський вирішив показати всю абсурдність нинішніх виборів та обіцянок політиків.


скрин видеоскрін відео


Здається, йому це чудово вдалося.НВ

Головне

Україна/Політика

8 грудня, 12:07

article_img
Як чиновник часів Януковича Злочевський добився закриття кримінальних справ і перетворився на топ-олігарха - розслідування НВ