Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Понад 66% українців хочуть відставки Порошенка через офшорний скандал – опитування КМІС

26 травня 2016, 13:58
642
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Президент Петро Порошенко повинен піти у відставку, влада забезпечує лише збагачення олігархів, призначення Юрія Луценка генпрокурором українці сприйняли негативно, а лидерський рейтинг очолила Юлія Тимошенко

Про це свідчать данні соцопитування КМІС, який опитав 2000 українців за виключенням територій Криму і окупованої частини Донбассу.

Найбільш одностайно українці відповіли стосовно головної функції, яку виконують президент та уряд. Наразі, 78,5% респондентів вважають, що вони "забеспечують умови для збагачення олігархів та можновладців", 8,4% – що стоять на захисті національних інтересів і лише 3,9%, що стоять на захисті інтересів громадян.

"Ми фіксуємо тенденцію невдоволенняя соціальною та економічною ситуацією на фоні чого посилюються протестні настрої. Проте проблема №1, яка хвилює громадян це війна, далі - економіка та невдоволення тарифами та комуналкою, а вже потім корупція. Через це, негативний рейтинг всіх політичних лідерів вищий за позитивний" - заявив експерт КМІС Антон Грушевський.

66,1% українців вважають, що президент Порошенко повинен піти у відставку у зв'язку з офшорним скандалом, при цьому найбільше таку позицію підтримали жителі півдня – 77,8%. Трохи більше 15% вважають, що не повинен, ще 18,3% не визначилися.

Призначення Луценка генпрокурором сприйняли негативно 59,5%, 23% сприйняли позитивно, понад 20% не визначились. Причому, лідером з негативного рейтингу Луценко став знов серед мешканців Півдня - 70,7%.

В особистому рейтингу кандидатів в президенти лідером станом на середину травня стала Тимошенко – 9,5%. Олег Ляшко набрав 6,6% підтримки, за Петра Порошенка готові проголосувати 6,1%, за Анатолія Гриценка – 5,7%.

"Динаміка падіння підтримки чинного президента схожа на ситуацію з Ющенком и Януковичем, звісно, що повернення Савченко в Україну може її змінити, але це залежатиме від того, хто припише собі в цьому заслугу. Дострокові вибори підтримують 30-40% українців, але стилькі ж виступає проти них. Це свідчить, про розчарування та пошук нових облич серед політиків" - сказав Грушевський.

Соціологи підкреслюють, що рейтинг Савченко ще не замірювався, так само як і особистий рейтинг Міхеїла Саакашвілі, який не може брати участь у виборах.

Проте, проходження їх імовірних політичних партій до складу Ради, є цілком можливим. Свіжий рейтинг політичних партий соціологи обіцяють оприлюднити до кінця червня.

Головне

Україна/Політика

8 грудня, 12:07

article_img
Як чиновник часів Януковича Злочевський добився закриття кримінальних справ і перетворився на топ-олігарха - розслідування НВ