Богдана перекосило, коли я сказав Зеленському про продаж округу за $ 1,5 млн, — Антон Поляков
Виключений зі Слуги народу Антон Поляков розповів НВ про інтриги глави Офісу Андрія Богдана і як технічна партія Петра Порошенка Наш край впливає на владу.
Антон Поляков, народний депутат, обраний по 206-му округу в Чернігівській області, провів у президентській фракції Володимира Зеленського кілька місяців і був виключений за порушення домовленості про спільні голосуваннях і за пропуск засідань. У Полякова зовсім інша версія, чому його позбулися.
Полякову 32 роки. Близько десяти років тому він продавав ламінат, як продавець-консультант в будівельному гіпермаркеті Чернігова. До початку політичної кар'єри він відкрив власний магазин ламінату «Підрахуй». Після того, як Зеленський пішов в політику, Поляков відчув шанс і негайно записався в Зе-команду. Він відвідував різноманітні безкоштовні тренінги для активістів і зміг пробитися в молодіжну раду Чернігівської міськради. Сьогодні депутат не збирається складати мандат. У Раді бачить себе опозиціонером в тісній співпраці з Олександром Дубинським (колишній співробітник 1+1 і депутат від Слуги народу).
НВ запитав у Полякова, що ж пішло не так, а у відповідь отримав звинувачення глави Офісу президента Андрія Богдана в приховуванні інформації від глави держави про здачу мажоритарних округів Слуги народу за гроші.
«Президент був дуже здивований. Богдан стояв поруч і його перекосило »
— Ви оприлюднили інформацію, що партійне керівництво продало округи в Чернігівській області, включно з вашим? Кому і за скільки?
— Співробітники служби безпеки Микитася (Максим Микитась — екснардеп, ексдиректор Укрбуду, САП веде проти нього справу за махінації з квартирами — ред.) повідомили мені, що Микитась завіз Валерію Давиденку $ 1,5 млн доларів за програш мажоритарника Слуга народу в моєму 206 окрузі. Інші округи по області також продали. За скільки — не знаю. Також мені відомо, що в 208-му окрузі, де обирався сам Давиденко і його колега Борис Приходько (позафракційний депутат, обраний в 210 окрузі) були навмисно поставлені слабкі кандидати від Слуги народу. Забудовник був на гачку у силовиків і будь-яким способом хотів потрапити в Раду. Гроші, швидше за все, вимив з обороту Укрбуду. Чув, що сумками вивозили готівку з офісу компанії.
— Поясніть, чому позафракційний депутат Давиденко отримував кошти від округів Слуги народу і впливав на їх формування?
— Керівник штабу Слуги народу в Чернігівській області Павло Халімон є молодшим партнером по бізнесу Давиденка (Валерій Давиденко — позафракційний депутат, бізнесмен, входив до фракції БПП минулого скликання — ред.). Вони навіть цього не приховують. Що цікаво, сам Давиденко неформальний куратор структур Нашого краю (Наш край — партія створена в 2011 році, керівники — Олександр Мазурчак, Антон Кіссе, Валерій Давиденко, Сергій Шахов. За інформацією з кількох джерел, в 2014 році партією зайнявся, як провладним проектом Олександр Ковальчук, заступник голови Адміністрації президента Порошенка) і Солідарності Петра Порошенко в нашій області. Саме Давиденко привів в Слугу народу нинішнього главу партії Олександра Корнієнка.


— Як саме Корнієнко пов’язаний з Давиденком?
— Стара історія. Близько 7 років тому Корнієнко працював в штабі Нашого краю. Спочатку він там був далеко не на перших позиціях, складав таблички. Потихеньку виріс до технолога. Змінилася розстановка сил у владі і Корнієнка з Нашого краю звільнили, а виплив він вже в штабі Зеленського. Халімон також виходець з цієї партії порохоботів.
— Думаєте, Давиденко досі зберіг вплив на Корнієнка, як на колишнього підлеглого?
— Звісно. Я чув, що на Давиденка є справи в Генпрокуратурі. Зараз існує домовленість Слуги народу, що Давиденка і Приходька не чіпають, а вони допомагають голосами, коли треба.
— Ви ж теж співпрацювали з Нашим краєм на початку політичної кар'єри?
— Ні, я як активіст брав участь у їхньому тренінгу, як і в багатьох інших. Наприклад, від ДемАльянсу теж було безкоштовне навчання. Наш край організовував тренінг і мене там сфотографували. До речі, запросив мене туди Сергій Гривко — ще одна людина Давиденка в Слузі народу.
— Гривко вас і в Слугу народу покликав?
— Ні, я відразу ж вступив в Зе-команду, як тільки почув новорічне звернення Зеленського про похід в президенти. У Чернігові нас було з самого початку три-чотири людини.
— Чому ви публічно почали звинувачувати керівництво фракції в здачі округів тільки в листопаді. Де ви були раніше?
— Хотів, щоб спочатку в ситуації розібрався керівник Офісу Президента Андрій Богдан. Після виборів у мене та інших мажоритарників з Чернігівської області відбулася з ним розмова на Банковій. На цій зустрічі також був Корнієнко і спікер Дмитро Разумков. Ми розповіли їм, що глава штабу Слуги Народу Халімон зливав нас і навіть протидіяв.
Богдан сказав, що про все знає. І Халімон не матиме відношення до керівних посад ні в партії, ні в парламенті. І додав, що ми — молодці. Я йому повірив, а він пообіцяв, що все передасть президенту. Але, при цьому, Халімона зробили заступником голови фракції і комітету.

У вересні обговорювалося питання партійного будівництва. Я підійшов до президента і тихо сказав: Володимире Олександровичу, я не хочу, щоб на місцевих виборах повторилося те, що відбувалося на парламентських, коли продавалися округи і нас свої ж мочили. Президент був дуже здивований. Богдан стояв поруч і його перекосило. Я зрозумів, що Богдан нічого йому не розповідав або ж повідав свою версію.
Далі, я кілька разів виступав на засіданнях фракції - діалогу не було. Тоді я вже публічно почав піднімати це питання.
— Як ви думаєте, ці гроші за округу могли потрапляти до Богдана?
— Не володію такою інформацією. Очевидно, у нього є якийсь інтерес. Він приховував від президента і вів свою гру. Нам говорив одне, а робив інше.
— Ви чули про продаж округів від мажоритарників в інших областях?
— Ми спілкувалися з мажоритарниками в Трускавці з 3−4 областей. Наприклад, із Запорізької області. Вони розповідали схожі історії про «злив» округів.
«Дубінського бояться виключати, бо він одразу створить опозиційну групу в Раді»
— Скільки депутатів підтримали ваше виключення?
— Близько 70 осіб з 115 присутніх. Це нелегітимно, бо немає жодного положення, як має відбуватися виключення депутатів. Висунуті звинувачення безпідставні. Я нічого не порушував: повій не знімав, кнопкодавством не займався, схемами по цукру теж і з Джокером листувань не вів (пранкер під ніком «Джокер» спілкувався з парламентарями Слуги народу, а потім копії листування зі скандальними подробицями потрапляли до видання Страна.UA. Джокер маскувався під генпрокурора Руслана Рябошапку — ред.).
— Ви впевнені, що листування з Джокером правдиве?
— Так. В цьому листуванні йдеться про мене. Тищенко пише, що знайде до мене підхід. І, дійсно, він до мене підходив і просив перестати збирати підписи.

— Ви збирали підписи за відставку генпрокурора Рябошапки. Там були підписи ще Дубінського і Бужанського. Ви з ними радитесь щодо контенту телеграм-каналу, погоджуєте позиції?
— Телеграм-канал повністю мій. Ні з ким я не раджуся.
— Ваші позиції з Дубінським і Бужанським постійно перетинаються.
— Олександр ніколи мене ні про що не просив. За деякими позиціями у нас збігається думка. Разом боролися за збереження акцизу для місцевих бюджетів. Вони з Бужанським переживають і бачать, що відбувається.
— Група Коломойського у фракції існує, включно з Дубінським?
— Це роздуте окремими громадськими активістами, що, мовляв, дивіться, Дубінський це Коломойський, а значить до нього не потрібно прислухатися. У Саші об'єктивний підхід.
— Наскільки мені відомо, Дубінського теж збиралися виключити з фракції, якщо він не проголосує за ринок землі. Якщо він послідовний і незалежний депутат, чому він змінив позицію?
— Не готовий про це говорити. Були чутки, що на нього натиснули. Я також чув, що він був готовий вийти з фракції, але Арахамія (Глава фракції СН — ред.) не поставив на голосування під час зборів фракції. На порядку денному стояло моє виключення і Скороход. Я сказав, давайте ще виключимо кнопкодавів і Дубінського, якщо вже до такого дійшло.
За нас проголосували, але на кнопкодавів голосів не вистачило. До речі, Арахамія і Корнієнко голосували проти їх виключення. А по Дубінському, питання навіть не розглянули. Дубінський висловився за землю так, що президент дуже сильно хотів його бачити, але його не було. Він прийшов ближче до кінця, коли президент вже пішов.
— Дубінського можуть виключити в найближчому майбутньому?
— Вони бояться це зробити, бо Дубінський відразу ж створить групу опозиції в Раді, а я буду тільки радий працювати з ним пліч-о-пліч.
— Наскільки фракція життєздатна. Чи зможе вона з низкою скандалів проіснувати ще 4,5 року?
— Звичайно, життєздатна. Вся проблема в комунікації між керівництвом Корнієнко-Арахамія і Богданом. У глави Офісу свій вплив на фракцію. Депутатів часто ламають через коліно і, якщо треба, зроблять крайніми. Їх можуть розігнати через 1−2 роки. За новими нормами пройде 300 людей, з них залишиться 50 лояльних президентові і на цьому все закінчиться. Потрібно було відразу очистити лави. У нас є люди у фракції, які на дебатах на стадіоні сиділи в секторі Порошенка. І вони зараз депутати від Слуги народу.
— Ви мандат складете?
— Мене вибрали люди, а не фракція. І я не збирався її залишати. Працюватиму в Раді.
У редакції є копії записів, у разі подачі позову однієї зі сторін. Також НВ готовий надати слово всім згаданим Поляковим людям.