Полторак докладно описав майбутню реформу Збройних Сил України

3 коментувати
Полторак заявив, що реформування Збройних Сил в цілому має відбутися до 2020 року

Полторак заявив, що реформування Збройних Сил в цілому має відбутися до 2020 року

Міністр оборони України Степан Полторак в інтерв'ю НВ розкрив деталі прийнятого нещодавно Стратегічного оборонного бюлетеня

Він зазначив, що згідно з документом, до кінця 2018 року буде завершено реформування Міністерства оборони і забезпечено демократичний цивільний контроль над Збройними Силами.

"Міністр оборони та його заступники будуть цивільними особами", - сказав Полторак.

Глава оборонного відомства додав, що до 2020 року буде завершено реформування Збройних Сил і повинна бути досягнута максимальна сумісність української армії з силами НАТО.

Паралельно буде йти реформування Генерального штабу об'єднаного оперативного штабу, видів збройних сил, оперативних командувань. Завершиться все це реформуванням найнижніх органів управління - у бригадах, і в полках.

"І в результаті, наші солдати, наші командири, офіцери, та й будь-який орган військового управління по структурі, системі забезпечення, підготовки, за порядком прийняття рішень, - все це буде відповідати стандартам, які існують у країнах Альянсу", - підкреслив Полторак.

Наступним кроком він назвав реформування Збройних Сил в цілому - до 2020 року, а також завершення реформування Генерального штабу.

"У першу чергу він (Генштаб) має бути переформатований до J-структури, яка існує у всіх країнах Альянсу", - розповів міністр оборони.

Він пояснив, що J-структура - це прийнята в арміях країн НАТО система управління збройними силами, їх забезпечення і організації.

"Вона дає можливість швидко і правильно приймати рішення", - підкреслив Полторак.

Міністр зазначив, що колишня структура Збройних Сил не давала можливості швидко приймати рішення.

"Ось для прикладу. У міністерстві оборони рішення раніше мав право приймати єдиний чоловік - міністр. У структурі працювало 770 співробітників, вони щодня готували документи, які направляли міністру. Як можливо взагалі ефективно приймати рішення при такому розподілі?", - розповів глава Міноборони.

Щоб вирішити цю проблему, зазначив Полторак, чисельність персоналу Міністерства оборони скоротили більш ніж на 200 чоловік і перерозподілили функціональні обов'язки.

"Я свої повноваження віддав заступникам, на департаменти. Вони зараз по своїм напрямкам швидко приймають рішення", - розповів Полторак.

При цьому він уточнив, що стратегічні рішення приймає міністр, а тактичні, які забезпечують життєдіяльність, пересування особового складу, приймає той керівник, який відповідає за цей напрямок діяльності.

Нагадаємо, РНБО України схвалила Стратегічний оборонний бюлетень країни. 6 червня документ затвердив глава української держави Петро Порошенко.

У документі визначено, як Україна буде підвищувати обороноздатність і співпрацювати з НАТО, щоб згодом стати членом Альянсу.

Повне інтерв'ю зі Степаном Полторак читайте у свіжому номері журналу Новий Час - №23, який вийшов 24 червня.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: