Хто «доїть» Україну з-за кордону. Як олігархи покинули державу та хто має за це відповісти — інтерв'ю з політологом

3 грудня 2022, 14:00
Ексклюзив NV
Євгеній Мураєв (Фото:REUTERS/Vladislav Musienko)

Євгеній Мураєв (Фото:REUTERS/Vladislav Musienko)

Микола Давидюк, політолог, в інтерв'ю Радіо НВ розповів, як олігархи-втікачі продовжують заробляти в Україні та хто повинен відповісти за те, що такі персони, як Мураєв, змогли покинути державу у період воєнного стану.

 — Що ви думаєте про останні події, пов’язані із трусом в офісах Євгенія Мураєва. Я підкреслюю: Євгенія Мураєва. <...> Реально ми нарешті почали чиститися від проросійської п’ятої колони? Чи чергова імітація бурхливої діяльності. Як ви вважаєте?

Відео дня

— Скажімо, надіюся, що ніякої імітації не буде, тому що з однієї сторони у нас зараз явно не для цього нам треба витрачати наші ресурси. Друге, у нас не той час, коли в нас є шанс на повторну гру. <...> Ви запитали, як я ставлюся, прекрасно ставлюся. Я думаю, що їх потрібно було робити в рази раніше. Але окей, якщо взялося зараз, то нехай дороблять. Він сидить у Відні. Велика кількість документів все одно залишається тут.

Якраз таки докази його злочинної проросійської діяльності, вони теж багато в чому залишаються тут. Тому я думаю, що це якраз такі питання треба робити. Знову ж таки ще в повітрі висить питання, але воно достатньо риторичне, чи має до цього відношення Азаров, тому що теж говорять, що як раз таки Наш — це була зона відповідальності Азарова в тому числі. Тому теж, можливо, навіть серед цієї знову ж таки середньої риби, можливо, навіть доведеться зловити і велику рибу.

Тому, скажімо так, не виключаю, що можуть прийти і до колишнього прем'єр-міністра, який теж був російським агентом, і тут правив і податковою, і урядом правив, і багатьма іншими речами. Тому, скажімо так, добре, що ця боротьба почалася, але поки що супер великого результату ми не бачимо, але його нащупуємо. І дуже хотів би, щоб вже в найближчому майбутньому ми якраз-таки мали його на столі.

— Я от хотів, власне, уточнити, але ви відповіли, йдеться саме про Миколу Азарова, колишнього прем'єра, а не його синочка, який також полюбляв Відень. Наскільки пам’ятаю.

— Ні, син прихвостень, на якого просто писали гроші корупційні, а як раз-таки от у великому значенні агентом Росії от і шкідником української державності якраз був Микола Янович Азаров, який запам’ятався багатьма різними, до речі, російськими мемами. Тому що так, за скільки, за 20 років служби Росії в Україні так і не зміг вивчити українську мову, що насправді теж було великим маркером і демонстрацією того, хто він є от і того, що він не зміг вивчити мову, тому що він її не хотів вчити. Це теж дуже велика відповідь на багато питань.

— Повертаючись до Мураєва, він виїхав в травні з України. Про це повідомляють співрозмовники Української правди в правоохоронних органах. Ну, на якій же підставі людина під час воєнного стану, призовного віку, перетнув український кордон?

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X