Політтехнолог Зеленського: Кондитерський бізнес уже керував країною, плюса це не принесло

21 лютого, 20:03
9448
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Політтехнолог Зеленського: Кондитерський бізнес уже керував країною, плюса це не принесло - фото

Олександр Медведєв / НВ

Дмитро Разумков: Коломойський не контролює Зеленського! Ви в це можете або повірити, або не повірити

НВ взяло інтерв'ю у політтехнолога коміка Володимира Зеленського, який очолює президентський рейтинг, Дмитра Разумкова.

"Чи не будуть Квартал і Ліга сміху управляти країною після перемоги Володимира Зеленського на виборах?"

Почувши це питання, Дмитро Разумков, один із ключових політконсультантів Зеленського, з посмішкою відповідає: "В нас уже кондитерський бізнес керував країною, плюса це не принесло. Цим шляхом ми не підемо".

Готуючи великий журнальний матеріал про те, ким же насправді є найпопулярніший кандидат на пост глави держави, НВ побувало у штабі Зеленського. Він розташований в одному з будинків столичного Печерського району, за 10 хвилин ходи від станції метро Видубичі. Це типовий офіс, за внутрішньою скляною стіною якого два десятки молодих людей - працівників колл-центру Зе Кандидата - під час візиту НВ безперестанку приймали дзвінки зі всієї України.

Стоячи на їх фоні, Разумков розповів про те, які в його "підопічного" відносини з телеканалом 1+1 та його власником Ігорем Коломойським, чому президентові не потрібно бути всезнайкою, і розкрив таємницю перших двох кроків, які зробить шоумен, якщо дійсно очолить країну.

Володимир Зеленський їздить по Україні з концертами. Володимир Зеленський продовжує зніматися в серіалі Слуга народу-3, в якому він грає головну роль "президента з народу". Зрозуміло, що за рахунок цього він розраховує отримати перемогу. Але як він готується до посади президента?

Що таке президент? Люди асоціюють президента, як гаранта конституції. Для цього не потрібно мати специфічних знань, для цього потрібно бути порядним, відкритим і чесним. Ці якості у Володимира є. Він порядний, він ніколи не працював у держорганах і не вибудовував схем. "Обязів" перед діючими політиками у нього немає.

Я можу назвати багато порядних людей, ви [Зеленський і його штаб] навіть з деякими з них зустрічалися. Це, наприклад, екс-міністр економрозвитку Айварас Абромавічус та екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, яких "зжерла" корупційна система.

У них не було можливості поламати цю систему. Президент може це зробити.

Але Зеленський, якщо стане президентом, буде щонайменше до осінніх виборів в Раду працювати з нинішнім парламентом, дуже нелояльним до нього. Як він готується до реального держуправління?

У нас парламентсько-президентська республіка. У президента менше повноважень, ніж у парламенту. Але у президента є можливість подати кандидатури на пост генпрокурора, голови СБУ, міністра оборона і начальника генштабу. Президент має право законодавчої ініціативи.

На сьогоднішній день будуть створюватися експертні підгрупи за напрямками. Вони будуть виробляти спочатку концепції, а потім під ці концепції будуть прописуватися законодавчі та нормативні акти. Після того, як Володимир стане президентом, напрацьовані документи будуть подаватися в парламент.

Я реаліст і розумію, що не все вийде зробити в найближчі півроку. Якісь речі вдасться провести відразу, якісь речі після парламентських виборів, які відбудуться восени 2019 року.

Західних інвесторів і дипломатів лякає сценарій "Зеленський - президент, Юлія Тимошенко - прем'єр". Яка комунікація відбувається у вас із Тимошенко?

(Посміхається) А де тоді Петро Порошенко? Для повноти відчуття, він повинен бути головою парламенту?

Я не бачив тут Тимошенко, я не знаю про те, щоб з нею такі переговори велися. Якщо всередині не лунають ніякі обіцянки і домовленості про те, що буде після виборів, то із зовнішніми представниками (як Тимошенко) це обговорюватися точно не буде.

Питання про співпрацю з телеканалом 1+1. На цих вихідних показували старий сезон Слуги народу. Скоро вийде документальний фільм про Рональда Рейгана, де Зеленський озвучує 40-го президента США, що був до президентства актором.

Очевидно, що "плюси" заточені на перемогу Володимира Зеленського. Це домовленість із власником - Ігорем Коломойським, - чи з менеджментом?

Із "плюсами" 95-й квартал співпрацює давно. До цього він співпрацював з усіма іншими телеканалами. Багато контенту 95-го кварталу йде на "плюсах".

Слуга народу - рейтинговий продукт, це взаємовигідна співпраця. Але фільм Рейган з озвученням Зеленського - це політична технологія.

Ви згодні, що фільм Рейган з озвученням Зеленського - це додатковий рейтинг до перегляду цього фільму?

Це політична технологія. Президент Рейган - колишній актор, і його голос озвучує актор, який став кандидатом у президенти.

Коли він був озвучений?

Це не дуже важливо. Важливо, що лише тиждень тому з'явився анонс фільму. А сам він вийде у розпал виборчої кампанії.

Це з тієї ж серії, що і тур по Україні. Тур запланований ще до початку виборчої кампанії.

Такі речі, як фільм Рейган з озвученням Зеленського, навряд чи були б можливі без узгодження із власником каналу Коломойським. Ця людина - активний учасник політичного процесу. Його цікавить політика, його цікавлять результати виборів і його медіаресурс працює зараз на конкретного кандидата.

1+1 - дружній канал для 95-го кварталу, тому що вони співпрацюють між собою.

Якщо слідувати цій логіці, то 1+1 дуже невигідно, щоб Зеленський став президентом, тому що телеканал втратить свою VIP-зірку.

Є досить багато зірок на 95-му кварталі, які будуть виконувати функцію. Коломойський не контролює Зеленського! Ви в це можете або повірити, або не повірити, я вас все одно не зможу переконати.

Яку роль у штабі відіграє адвокат Андрій Богдан (раніше працював із мільярдером Ігорем Коломойським і його партнером Геннадієм Корбаном)?

Андрій Богдан - юрист, який давно співпрацює з Володимиром, вони давно один одного знають. Я бачив у ЗМІ інформацію, що він є начальником штабу. Це не так. Начальник штабу - Іван Баканов [один із керівників Кварталу і голова партії Слуга народу]. Богдан може щось радить, як і всі інші, але рішення в цій кампанії, добре це чи погано, приймає одна людина - Володимир Зеленський.

Зеленський перемагає. Які його перші кроки?

Є два моменти, які можна зробити швидко. Перший - закон про народовладдя. Другий - зняття депутатської недоторканності. У програмі [Зеленського] прописані багато речей економічного характеру, але це те, що швидко можна провести через парламент.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською