Політолог Фесенко розповів, кого підтримують на президентських виборах олігархи Коломойський, Ахметов і Пінчук

22 лютого, 16:55
13175
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Політолог Фесенко розповів, кого підтримують на президентських виборах олігархи Коломойський, Ахметов і Пінчук - фото

НВ

Володимир Фесенко

Українські олігархи Ігор Коломойський, Рінат Ахметов і Віктор Пінчук мають своїх фаворитів на майбутніх виборах президента України.

Яких саме – розповів глава правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко у програмі Віталія Сича Час відповідати на Радіо НВ.

Ігор Коломойський

Головна мета українського олігарха Ігоря Коломойського – програш чинного президента України Петра Порошенка, повідомив Фесенко.

З чуток, зазначив політолог, олігарх надає певну підтримку і голові партії Батьківщина Юлії Тимошенко, і шоумену Володимиру Зеленському. Коломойський сподівається, що обидва кандидати, яких він підтримує, потраплять до другого туру президентських виборів, додав Фесенко. Також кандидатом олігарха є Олександр Шевченко від партії УКРОП.

Рінат Ахметов

Як зазначає політолог, олігарх Ринат Ахметов підтримує не тільки главу Радикальної партії Олега Ляшка і кандидата від так званої ахметовскої групи Опозиційного блоку Олександра Вілкула, але і чинного президента Петра Порошенка.

Найлогічніша мотивація для підтримки Ахметовим останнього – методика формування ціни на вугілля при виробництві електроенергії в Україні Роттердам+.

"Судячи з його телеканалу, він також дуже лояльний до чинного президента, і на його телеканалі Україна з'являлися проекти, які фактично просували саме президента Порошенко. І в новинах, судячи за прогнозами, теж дуже позитивний контекст", – повідомив Фесенко.

Віктор Пінчук

Віктор Пінчук, за словами політолога, на цих виборах є "еталоном нейтралітету" і проявляє лояльність до більшості кандидатів на перших позиціях рейтингу. Серед них – Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко.

"Він відкритий до більшої частини фаворитів. Ось, мабуть, хто тільки у нього не з'являвся – не було Бойко, і то може бути я щось пропустив. Один раз тільки під час воєнного стану був Ляшко, але Ляшко у нас з іншим олігархом грає, ось, мабуть, і все", – зазначив Фесенко.

Також непогані особисті стосунки з олігархом, як зазначає Фесенко, у кандидата в президенти Зеленського.

"Зеленський неодноразово бував на днях народження і у Леоніда Кучми (Віктор Пінчук є екс-президенту України зятем – ред.), Тому, я думаю, що там теж є певні контакти", – повідомив Фесенко.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською