У Слузі народу анонсували антикризовий план через підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні

11 січня 2021, 15:06

Фракція Слуги народу у Верховній Раді готує антикризовий план для розв’язання проблем через підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні.

Про це повідомив глава фракції Давид Арахамія.

«Ми готуємо план антикризових заходів для вирішення проблем, які можуть виникнути через підвищення тарифів. Він буде напрацьований і оприлюднений в найближчі дні», — написав він у своєму Facebook.

Відео дня

Арахамія додав, що на 12 січня запланована нарада з прем'єр-міністром, виконуючим обов’язки міністра енергетики, представниками Офісу президента і «усіма, кого стосується це питання».

«Якщо потрібні будуть швидкі рішення — ми готові їх приймати в будь-який час. Зараз повинні розібратися з тим, що сталося, наскільки обґрунтовано підвищення, і як в цій ситуації захистити людей», — резюмував нардеп.

10 і 11 січня в містах по всій Україні проходять протести через підвищення цін на газ, електроенергію та опалення. Люди виходять на мітинги і перекривають траси.

Які комунальні тарифи зросли у 2021 році?

З 1 січня в Україні зріс тариф на електроенергію для населення. В останні дні грудня 2020 року уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт/год.

Встановлена фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн за кВт/год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року.

Надалі планується збільшити ціни на електроенергію для населення (в середньому на 30%). Коли саме це станеться — поки невідомо.

За холодну воду українським споживачам також доведеться платити більше. В середньому з січня тарифи виростуть на 10−15%. Зростання цього показника пов’язане зі збільшенням тарифів на передачу електроенергії.

Тариф на газ теж виріс. Ціни постачальників коливаються в діапазоні 7,39 — 10,8 грн за кубометр.

Зросли і тарифи на опалення — від 5,5% до майже 50% в залежності від регіону.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X