Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Підсумки переговорів в Мінську: Геращенко розповіла про цинізм "Л/ДНР"

1 червня 2016, 17:19
3020
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ірина Геращенко розповіла про переговори у Мінську

Представник України в гуманітарній підгрупі, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко підбила підсумки зустрічі учасників Контактної групи у Мінську

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook у середу, 1 червня.

За словами Геращенко, у середу на переговорах левову частину присвятили саме дискусії про місцезнаходження українських заручників.

"Перша і ключова проблема, з якою зіштовхується украінська сторона в питанні звільнення заручників - це інформація про іх місцезнаходження. ОРДЛО цинічно приховують інформацію і факти про місцезнаходження і кількість украінських бранців на своіх територіях, намагаючись надурити весь світ, що начебто там є лише пару десятків заручників. І шантажуючи нас вимогою амністії сотен бойовиків в обмін на лише кілька наших заручників", - зазначила представник України в гуманітарній підгрупі.

Геращенко додала, що українська сторона надала ОБСЄ переконливий фактаж приховування з боку бойовиків інформації про осіб, що утримують на окупованих територіях.

"Ми довели факт утримання там як мінімум 14 осіб зі списку заручників, а отже вимагатимемо включення іх до списків на звільнення. І звільнення! І допуску до украінських бранців МКЧХ", - заявила вона.

Геращенко також повідомила,що українська сторона так і не отримали відповідь по історику Козловському, якого звинуватили в шпигунстві, по місцеутриманню важкохворого Володимира Жемчугова, про долю затриманого ОРДО співробітника ООН.

Перший віце-спікер ВР заявила, що ОРДЛО і РФ стоять на вимозі амністії, що блокує насьогодні швидкий процес звільнення, на жаль.

Що стосується інших тем гуманітарної групи, то за словами Геращенко, на переговорах підняли наступні питання: становища дітей, що постраждали від конфлікту, інтернати для важкохворих лежачих дітей на окупованих територіях, які Украіна готова евакуювати, але зараз наполягає бодай на доступі до цих закладів ЮНІСЕФ і МКЧХ.

Також, як зазначила представник України в гуманітарній підгрупі, у Мінську обговорили роботу пропускних пунктів, зокрема, заблоковану бойовиками роботу КПВВ Золоте.

Підбиваючи підсумки, Геращенко повідомила, що до роботи політичної підгрупи сьогодні доєднався Пирожков, додавши, що ключовим питанням, яке піднімала українська сторона на переговорах у Мінську, залишається безпека - критичне збільшення обстрілів, порушення режиму тиші. 

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися