Підсумки переговорів у Мінську: Геращенко розповіла про ключові питання

15 червня 2016, 17:03
761
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ірина Геращенко розповіла про переговори гуманітарної підгрупи у Мінську

Представник України в гуманітарній підгрупі, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко підбила підсумки зустрічі учасників гуманітарної підгрупи Контактної групи у Мінську

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook у середу, 15 червня.

За словами Геращенко, ключовою темою гуманітарної підгрупи була тема звільнення заручників.

"Гуманітарна підгрупа ... продовжує роботу, спрямовану на звільнення заручників: як тих, кого утримують в російських тюрмах, так і в ОРДЛО. За дорученням президента, після успішної операції по звільненню українців Ю. Солошенка та Р. Афанасьєва , шукаємо всі можливі політико - дипломатичні і правові механізми задля звільнення О. Сенцова, О. Кольченка, Карп'юка, Кліха, Чирнія, інших", - зазначила перший віце-спікер ВР.

Також Геращенко додала, що особливої уваги українська сторона на гуманітарній підгрупі приділила звільненню важкохворих українців в ОРДЛО.

"По-перше, бойовики продовжують приховувати інформацію про кількість і місцеутримання заручників. Наприклад, кілька місяців ми не могли добитися відповіді, де утримують важкопораненого В. Жемчугова, у якого ампутовані кінцівки, вибиті очі", - розказала представник України в гуманітарній підгрупі, додавши, що сьогодні, 15 червня, так звані представники ОРЛО визнали, що ця важкохвора людина утримується в СІЗО, і до нього не пускають адвокатів "за станом здоров'я".

"Хіба це не тортури?! Ми висловили вимогу негайного звільнення Жемчугова і передали наші пропозиції щодо цього учасникам гуманітарної групи - ОБСЄ і РФ , які мають задіяти всі свої можливості, аби розблокувати процес звільнення", - наголосила Геращенко.

Вона запевнила, що українська сторона надали пропозиції щодо звільнення 25 важкохворих українців, яких утримують в ОРДО, і висловила готовність передати 50 громадян, абі тільки розблокувати питання заручників.

У відповідь бойовики заявили, що представник ООН Ю. Супрун засуджений за військові злочини, а історик І. Козловський - шпигун і виготовляв боєприпаси.

"Абсурдність цих заяв очевидна, і тільки підкреслює, з ким вимушено маємо спілкуватися заради звільнення українців. Бойовики як і раніше вимагають амністії у формі ультиматуму. На ультиматуми Україна не піде. До компромісів заради заручників готові", - заявила перший віце-спікер українського парламенту.

Геращенко розказала, що також висловила ініціативу, аби МКЧХ нарешті, долучився до процесу пошуку зниклих безвісти і ідентифікації загиблих, зазначивши, що бойовики не сприйняли цю ініціативу.

"Вони (бойовики) не допускають до своїх в'язниць ані Червоний Хрест, ані ООН, ані родичів заручників. Натомість, українська сторона готова як акт гуманізму сприяти таким побаченням родичів тих, хто утримується за здійснення злочинів", - додала представник України в гуманітарній підгрупі.

Геращенко також наголосила, що ключовим питанням всіх груп була безпека, додавши, що Україна вимагає припинити обстріли, дотримуватися режиму тиші, створити зону особливої безпеки поблизу пунктів пропуску.

Саме ці питання , а також водопостачання та залізниця, були ключовими на економічній підгрупі, підсумувала Геращенко.

Головне

Політика

Вчора, 18:25

article_img
Вілкула, Ківу і журналіста-розслідувача Гнапа висунули в президенти України
Економіка

Вчора, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці
Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 07:00

article_img
Лапи ломить, хвіст відвалюється. Які органи більше не потрібні людині через еволюцію
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення

ТОП 3

Політика

19 січня, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
18148
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
7732
Політика

19 січня, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією
6285