Перестаньте нас лякати відставкою. Яценюк назвав умови, за яких його команда залишиться у Кабміні

7 лютого 2016, 20:11
3073
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Яценюк заявив, що депутати мають довіряти уряду, який вони сформували

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк оголосив п’ять умов для подальшої роботи нинішнього Кабінету міністрів

Про це він заявив під час програми 10 хвилин з прем’єр-міністром у неділю, 7 лютого, повідомляє прес-служба уряду.

Серед його умов - відсутність політичного тиску і політичної корупції, повна нетерпимість до економічної корупції, принцип повної прозорості діяльності керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та народних депутатів України, а також принципи відповідальності та розподілу влади.

"Кожен міністр, який призначений урядовою коаліцією, несе всю повноту відповідальності за свою галузь і за ту політику, яку він визначає в галузі. Жодна з політичних фігур чи жоден бізнесмен, який має власні інтереси, не має права тиснути на міністра і заставляти його приймати ті рішення, які суперечать політиці міністра і інтересам української держави", - пояснив Яценюк першу умову, наголосивши, що в органах державної влади і управління більше не має бути жодних політичних квот.

За словами прем’єра, будь-які призначення на державні компанії мають здійснюватися виключно через незалежний номінаційний комітет. Окрім того, в 2016 році в Україні має розпочатися чесна і прозора приватизація.

Також Яценюк хоче, аби засідання Кабміну транслювалися в прямому ефірі, а всі зустрічі та перемовини політичних діячів та керівників органів державної влади обов’язково фіксувалися.

Як зазначив прем'єр, Верховна Рада має голосувати за ті закони, які необхідні для проведення реформ в країні, і довіряти Уряду, який вона сформувала. Натомість Кабмін, як виконавча гілка влади, має змінювати країну і проводити правильні рішення для української держави.

"Уряд сформований парламентською коаліцією. Діяльність Уряду визначена коаліційною угодою та програмою діяльності Кабінету Міністрів України, яка підтримана членами українського Парламенту", - додав Яценюк.Він також наголосив, що Кабмін мають перестати лякати відставкою, адже урядовці прийшли до влади, аби працювати задля реальних змін в країні.

"Моя команда і я не будемо зупинятися на половині дорозі в проведенні реформ. Саме тому українські міністри прийняли рішення повернутися назад до Уряду для того, щоб проводити ці зміни в країні на тих принципах, які щойно виголошені. Якщо в будь-кого іншого є альтернативна програма, чи він не поділяє ті принципи, які були проголошені, беріть відповідальність на себе", - підсумував прем’єр.

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд піде у відставку у повному складі у разі, якщо Верховна Рада України ухвалить рішення про його переформатування.

Нагадаємо, під час години запитань до уряду у Верховній Раді прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зробив заяву, яка йде в розріз з заявою президента Петра Порошенка.

Головне

Події

Вчора, 20:51

article_img
Знову: в потязі під депутатом зламалася полиця
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики

Вибір редакції

Мистецтво

Вчора, 10:58

article_img
Три сестри і зомбі. 5 кращих перекладів класики
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости

ТОП 3

Політика

19 січня, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
18139
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
7712
Політика

19 січня, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією
6283