Перемога в Донбасі відкриє армії Росії шлях на Захід - Турчинов

17 серпня 2016, 11:54
685
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Турчинова, на кону стоїть система європейської безпеки

Битва за Україну для путінської РФ, як і для ленінської РРФСР - поворотний момент, вважає секретар РНБО Олександр Турчинов

"Якщо Кремль переможе, то система європейської безпеки буде остаточно зруйнована, а перед російськими військами відкриється шлях далі на Захід", - йдеться в його заяві на сайті відомства.

При цьому, за словами Турчинова, якщо українські сили зможуть вистояти під натиском кремлівської агресії - "розповзання війни буде зупинено".

Політик зазначає, що Росія активно використовує парадигму гібридної війни, тобто комплекс скоординованих і ув'язаних загальним задумом дипломатичних, інформаційних, військових і економічних заходів, спрямованих на реалізацію агресивних цілей імперської політики.

"По-перше, парадигма гібридної війни спрямована на підрив і руйнування всього комплексу суспільних відносин у об'єкта агресії, знищення волі до опору. Пам'ятаємо про це особливо сьогодні, коли комплексна дестабілізація є основним інструментом агресії РФ проти нашої держави. Поряд з окупацією Криму і прямою військовою агресією на Донбасі у хід йде все: від корупції та організованої злочинності, підтриманих професійним арсеналом російських спецслужб, до спеціальних кібер та інформаційних операцій", - пояснив він.

Таким чином російські спецслужби активізували роботу в радикальних середовищах і прагнуть направити нерідко виправдане невдоволення людей для руйнування нашої держави, підкреслив Турчинов.

"По-друге, гібридна війна, з одного боку, є самостійною парадигмою ведення бойових дій, а з іншого, може розглядатися як комплекс заходів передвоєнного періоду, що передує початку відкритої широкомасштабної військової агресії. Це слід чітко усвідомлювати і враховувати при оборонному плануванні", - додав політик.

Крім того, голова РНБО звернув увагу на те, що засоби, які застосовуються під час гібридної війни, є високо латентними, у зв'язку з чим їх складно ідентифікувати, а ще складніше завдати удару у відповідь.

"Вже став класичним вираз "нас там немає". Наприклад, руйнуючи інфраструктуру життєзабезпечення в Сирії, російська авіація стимулювала міграційні потоки в Європу, фактично відкривши новий фронт проти Заходу. У той же час, довести наявність такого задуму і відповісти на нього вкрай складно для сучасних демократичних держав", - підсумував він.

НВ

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства
Події

Сьогодні, 14:39

article_img
ПЦУ вирішить кадрові питання після інтронізації митрополита Епіфанія
Події

Сьогодні, 17:00

article_img
В ополонку з головою. Як українці відзначили Водохреще - огляд соцмереж

Вибір редакції

Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Закон щодо протидії буллінгу набув чинності
Країни

Сьогодні, 11:03

article_img
Сурогатне материнство. Чому британці їдуть по дитину за кордон, в тому числі в Україну

ТОП 3

Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
14822
Політика

Вчора, 07:52

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
5098
Геополітика

Вчора, 13:32

article_img
Росія допустить німецьких і французьких фахівців до Керченської протоки
2254