Перемога в Донбасі відкриє армії Росії шлях на Захід - Турчинов

1 коментувати
За словами Турчинова, на кону стоїть система європейської безпеки

За словами Турчинова, на кону стоїть система європейської безпеки

Битва за Україну для путінської РФ, як і для ленінської РРФСР - поворотний момент, вважає секретар РНБО Олександр Турчинов

"Якщо Кремль переможе, то система європейської безпеки буде остаточно зруйнована, а перед російськими військами відкриється шлях далі на Захід", - йдеться в його заяві на сайті відомства.

При цьому, за словами Турчинова, якщо українські сили зможуть вистояти під натиском кремлівської агресії - "розповзання війни буде зупинено".

Політик зазначає, що Росія активно використовує парадигму гібридної війни, тобто комплекс скоординованих і ув'язаних загальним задумом дипломатичних, інформаційних, військових і економічних заходів, спрямованих на реалізацію агресивних цілей імперської політики.

"По-перше, парадигма гібридної війни спрямована на підрив і руйнування всього комплексу суспільних відносин у об'єкта агресії, знищення волі до опору. Пам'ятаємо про це особливо сьогодні, коли комплексна дестабілізація є основним інструментом агресії РФ проти нашої держави. Поряд з окупацією Криму і прямою військовою агресією на Донбасі у хід йде все: від корупції та організованої злочинності, підтриманих професійним арсеналом російських спецслужб, до спеціальних кібер та інформаційних операцій", - пояснив він.

Таким чином російські спецслужби активізували роботу в радикальних середовищах і прагнуть направити нерідко виправдане невдоволення людей для руйнування нашої держави, підкреслив Турчинов.

"По-друге, гібридна війна, з одного боку, є самостійною парадигмою ведення бойових дій, а з іншого, може розглядатися як комплекс заходів передвоєнного періоду, що передує початку відкритої широкомасштабної військової агресії. Це слід чітко усвідомлювати і враховувати при оборонному плануванні", - додав політик.

Крім того, голова РНБО звернув увагу на те, що засоби, які застосовуються під час гібридної війни, є високо латентними, у зв'язку з чим їх складно ідентифікувати, а ще складніше завдати удару у відповідь.

"Вже став класичним вираз "нас там немає". Наприклад, руйнуючи інфраструктуру життєзабезпечення в Сирії, російська авіація стимулювала міграційні потоки в Європу, фактично відкривши новий фронт проти Заходу. У той же час, довести наявність такого задуму і відповісти на нього вкрай складно для сучасних демократичних держав", - підсумував він.

НВ

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: