Отупіння еліт та проімперські сусіди. Відомий журналіст Сергій Рахманін розповів, що заважає Україні отримати справжній суверенітет

12 серпня 2016, 10:56
1808
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рахманін: До влади приходять політики, яким просто наплювати на хитку рівновагу сил у світі

Фото: Наталія Кравчук/НВ

Шлях України до справжнього суверенітету став довгим одразу з багатьох причин, розповів в інтерв'ю НВ відомий політичний журналіст, перший заступник головного редактора газети Дзеркало Тижня Сергій Рахманін

По-перше, за його словами, сусідство з Росією не дозволяло Україні розвиватися навіть у ті моменти, коли вона сама цього хотіла.

"На нас тиснули, нас били по руках, купували, зацікавлювали. Зараз прийнято вважати, що перший президент Росії Борис Єльцин був лібералом. Якщо порівнювати з Володимиром Путіним, то так. Але якщо аналізувати політику Єльцина щодо України, то вона була м'яко проімперською, і режим Єльцина про це періодично нагадував", - сказав Рахманін.

Другою причиною він назвав невіру в життєздатність України з боку країн Заходу, які до останніх двох років не бачили Київ самостійним суб'єктом.

"Багато хто пам'ятає промову Джорджа Буша-старшого в Києві у 1991 році, коли він закликав Україну залишитися у складі СРСР", - зазначив Рахманін.

Третя причина, вважає журналіст, полягає в тому, що в Україні до моменту незалежності не склалося заможних еліт, які могли б вибудовувати власну державу, незважаючи ні на що.

"Як це робив, наприклад, Ізраїль, викликаючи нерозуміння з боку Великобританії і США, десь навіть ігноруючи світову думку. Зрозуміло, що неможливо порівнювати ці історії і держави, але іноді, якщо є бажання, чітко окреслений план і високий рівень довіри до влади, можна вирішити величезну кількість проблем. Таке співтовариство почало з'являтися в країні до кінця 90-х - початку 2000-х, але справа про вбивство Георгія Гонгадзе і все, що було потім, не дозволило Україні піти в самостійне плавання. Зараз у нас з'явився шанс, чи буде він реалізований - не знаю", - підкреслив Рахманін.

На його думку, сьогодні Україна стає ще і "частиною світового тренду одурманювання еліт".

"Якщо ми подивимося на заяви політиків, які прийшли до влади чи мають шанс прийти до влади в найближчий час - починаючи з прем'єр-міністра Греції Алекса Ціпраса до віце-канцлера Німеччини і можливого наступника Ангели Меркель Франка-Вальтера Штайнмайера, а також кандидата в президенти США Дональда Трампа, - то всі вони не просто популісти, але безвідповідальні популісти", - вважає журналіст.

Він зазначив, що французький президент Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель або президент США Барак Обама часто говорять людям те, що ті хочуть почути, і вони об'єктивно програють таким політичним постатям минулого, як Маргарет Тетчер або навіть Білл Клінтон.

"Але все ж у їх справах відчувається міра відповідальності не тільки за свою країну, але й за безпеку за її межами", - додав Рахманін.

Зараз до влади приходять політики, яким просто наплювати на хитку рівновагу сил в світі, які не відчувають те, що відбувається за межами їх країни і, схоже, не готові нести відповідальність за долю світу, міркує Рахманін. І називає це однією з причин того, чому гострота воєн буде наростати.

"Україна теж опинилася в цьому тренді. У нас стають популярними не просто балакучі персонажі, але і такі ж безвідповідальні", - підсумував він.

Повне інтерв'ю з Рахманіним читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №29 від 12 серпня 2016 року.

Зареєструйтесь на сайті та отримайте 30 днів безкоштовної підписки на журнал, тепер – також з повністю українською версією.

Головне

Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:32

article_img
Новий союзник Порошенка, неполітичні повії і багато Коломойського. Найкраще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю

ТОП 3

Політика

Сьогодні, 09:16

article_img
Зеленський назвав "технічною помилкою" свою заяву про висунення у президенти, яку показали на 1+1 у новорічну ніч
22680
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
8423
Політика

19 січня, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією
6559