Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Отримати в бюджет 50 млрд грн від конфіскації корупційного майна чиновників до кінця року не вдасться – міністр юстиції Павло Петренко

13 вересня 2016, 15:09
211
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Через зволікання депутатів український бюджет не встигне отримати гроші від конфіскації корупційного майна та, зокрема, кошти «сім’ї Януковича»

В інтерв’ю НВ Павло Петренко визнав, що через кількамісячну судову процедуру, за якою мають забирати корупційне майно, уряд не встигне отримати майже 50 млрд грн за рахунок стягнення конфіскованих корупційних активів в 2016-му році.

«На дворі – вересень і так склалося, що український парламент, крім популістських гасел про «покращення життя українців», реально дії робити не може. Тому вважаю, що в цьому році залучити в бюджет ці кошти – вже не вдасться. Якщо навіть парламент зараз почне працювати дуже активно з законопроектом, на початку жовтня закон може набути чинності, після чого почнеться судова процедура спецконфіскації», - заявив Петренко.

Він зауважив, що кошти планувалося направити на національну безпеку та оборону, а також на  збільшення соціальних стандартів. Проте, голосувати за законопроект минулої сесії депутати відмовилися.

Петренко нагадав, що тільки на одному з рахунків в державному банку перебуває майже 300 млн грн так званих «грошей Януковича», зареєстрованих на офшорну компанію.

«Якщо не з'являється ця офшорна компанія та її представники в суд, суд в рамках окремого провадження перевіряє докази і списує гроші в бюджет. Якщо хтось з'являється і каже: «Ми – власники», тоді вони повинні довести, яким чином вони легально отримали 300 мільйонів. Як може офшорна компанія з директором на Кіпрі чи з литовським двірником провести операцію і отримати легально 300 мільйонів?», - пояснив Петренко.

Повне інтерв’ю з міністром юстиції Павлом Петренком читайте на сайті НВ найближчим часом.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися