Оточення Порошенка - моральні виродки. Єгор Соболєв - про корупцію в оборонці і стратегію перемоги над РФ

6 березня 2019, 20:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Народний депутат Єгор Соболєв дав велике інтерв'ю Сергію Рахманіну для ток-шоу Апокриф на Радіо НВ, в якому розповів про корупцію в оборонці, справу про вбивство Катерини Гандзюк, стратегію перемоги над РФ та багато іншого.


Про корупцію в оборонній сфері

Я

прихильник того, щоб таких моральних уродів в управлінні державою не було [Соболєв відповідав на питання про те, чи позначиться корупційний скандал в оборонці на рейтингах Петра Порошенка, - Ред.]. Я про патріотизм, про те, як він захищає Україну, і одночасно обкрадати Збройні сили... Знаєте, мені здається, корупція в оборонці найбільш огидна.

Відео дня

Коли я очолював парламентській Комітет з протидії корупції, ми отримували багато сигналів про подібні операції, що різну рухлядь, "фуфло", висловлюючись мовою фігурантів скандалу, продають за завищеними цінами бронетанковим заводам, іншим оборонним підприємствам, змушуючи їх це купувати через політичний тиск.

Вони один одного "кидають". Розумієте, справді моральні уроди, для яких, окрім збагачення, нічого не має ніякого значення. Вони на глистів схожі: їдять лайно - і більше у них ніякого призначення в житті не існує. 

 

Про Конституційний суд

Б

агато суддів Конституційного суду, включно з головою - Станіславом Шевчуком, просто рятували свою шкуру і своє майно [скасовуючи статтю про незаконне збагачення, - Ред.]. Бо ніхто з них не міг би пояснити зараз детективам НАБУ і прокурорам САП, звідки в них нові статки. Я зараз взяв під депутатський контроль збагачення його [Шевчука, - Ред.] родини. Я маю інформацію зсередини Конституційного суду про ймовірне зловживання в цьому напрямку. Я обіцяю, що ми в цьому розберемось, в тому числі за допомогою незалежних журналістів.

Якщо ти працюєш на зарплату в 10 тисяч гривень або 30 тисяч гривень (скільки може бути у державного службовця в наших умовах?), і раптом у тебе з'являється майно на мільйони, немає жодної причини, як це можна пояснити хорошим способом. Якщо зазвичай кажуть, що "бабушка тяжело работала всю жизнь на оборонном заводе", або як Олег Ляшко - фігурант такого розслідування - казав, що він чи корів пас, чи ялинки продавав (я вже не пам'ятаю всіх його пояснень), то ми сказали в Кримінальному кодексі: вибачте, але для державних службовців це не доказ.

 

Про те, як перемогти РФ

К

ожен обстріл, кожен замах на життя і здоров'я українського громадянина має обертатися для Російської Федерації мільйонними, мільярдними втратами. Чим більше ми шкоди дамо економічній, насамперед, силі російського режиму, тим швидше вона не захоче цю війну продовжувати. Для Путіна, в цілому для росіян, людські життя нічого не варті, вони думають, що "бабы нарожают" - це їхня філософія вже багато століть. А от відсутність, що поїсти - це сильно б'є по бажанням російського народу.

Об'єднання Самопоміч via Facebook
Фото: Об'єднання Самопоміч via Facebook

 

Про вбивство Катерини Гандзюк

Д

умаю, що [голову Херсонської облради Владислава] Мангера допомогли "витягнути" як корупція і залежність судів, так і кругова порука з іншими організаторами цього нападу. 

У вбивстві [активістки] Каті [Гандзюк] ниточки ведуть до БПП, до Батьківщини, до Опозиційного блоку. Вони всі на місцевому рівні між собою пов'язані. Це місцева мафія, якщо хочете, або феодали (якщо їх називати трохи шляхетніше), які використовують прапори тих сил, які їм продали ці прапори, а насправді вони займаються власним збагаченням на місцевому рівні і плювати на всіх хотіли.

Біда в тому, що їхня пов'язаність одночасно є й їхнім захистом - кругова порука. Я думаю, що Мангер ясно дав зрозуміти, що "якщо ви мене не витягнете, якщо ви далі будете мене використовувати як цапа-відбувайла, я розповім про всіх вас". А тоді це вже той самий Петро Порошенко стає відповідальним за своїх колег, тоді Опозиційний блок, уламки Партії регіонів з'являються з їхнім статусом провідників російського впливу в такому важливому регіоні.

 

Про політику та найважливіше право українців

Я

думаю, що незадоволення та небажання вибирати ні Петра Порошенка, ні [лідера партії Батьківщина] Юлію Тимошенко, є основною причиною високої підтримки [шоумена] Володимира Зеленського.

Україна - це громадяни, Україна - це твоя позиція, Україна - це твоя діяльність. А якщо президент підвів чи обкрадає тебе - гнати треба спочатку з посади, потім до Антикорупційного суду. 

Наше право делегувати і позбавляти влади є найважливішим. Це насправді єдине, що нас відрізняє від згаданої сьогодні РФ, не згаданої Білорусі, Казахстану і інших подібних держав. Вибачте, у нас топ-корупція, у нас погані дороги, не дуже добрий рівень життя - все як в цих країнах (або навіть гірше). Єдине, що нас відрізняє в добрий бік - це те, що українці самі вибирають, кому делегувати владу, і мають право позбавляти її.

Пряма мова була незначною мірою відредагована заради стилістичної цілісності матеріалу

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X