Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців

21 лютого, 13:45
9125
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців - фото

EPA

На офіційному сайті Державного реєстру виборців працює особистий кабінет виборця

Українці почали більше користуватися Особистим кабінетом виборця. З початку передвиборчої компанії сервісом вже встигли скористуватись майже 300 тисяч виборців.

Про це повідомив керівник служби Державного реєстру виборців Олександр Стельмах.

В свою чергу, фізично у відділи ведення з питань щодо включення себе до реєстру звернулось приблизно 3,5 тисячі громадян, додав Стельмах. Також, за його словами, через електронні сервіси Державного реєстру виборців свої питання до ЦВК поставили понад 1,5 тисячі українців.

На офіційному сайті Державного реєстру виборців працює електронний сервіс особистий кабінет виборця. У ньому громадяни мають можливість, не виходячи з власної оселі, отримувати та уточнювати інформацію про себе та членів родини, перевіряти правильність внесення своїх персональних даних до Державного реєстру виборців через інтернет. Також через нього можна звернутись за консультацією щодо ходу передвиборчої кампанії. Як зареєструватися у ньому – у сюжеті Радіо НВ.

Користувач повинен погодитись на обробку тих даних, які він надав

Щоб зареєструватися в особистому кабінеті виборця, потрібно заповнити вісім розділів. У перших трьох треба надрукувати своє прізвище, ім’я, по-батькові так само, як вони записані у паспорті громадянина України. По-батькові можна не вказувати тільки у разі його відсутності у виборця, відповідно до звичаю національної меншини.

Далі потрібно вказати дату народження та особисту електронну пошту. Після цього вказати область, район та місто, у якому виборець прописаний. Громадянин повинен погодитись на обробку тих даних, які він надав, і отримати на е-мейл спеціальний пароль, який треба ввести в особистому кабінеті. Він дійсний протягом 15 хвилин.

Якщо протягом цього часу виборець не встиг це зробити, потрібно повторити увесь процес заповнення полів. Після вводу паролю через декілька секунд на сайті з’явиться підтвердження, чи зареєстрований громадянин в Державному реєстрі виборців, та за якою адресою знаходиться його виборча дільниця.

Зміна в голосуванні та застосування нових технологій

Були випадки, коли громадяни помічали певні неспівпадіння, перевіряючи себе у реєстрі, проте це були поодинокі випадки. Про це у коментарі Радіо НВ розповів аналітик громадської мережі ОПОРА Олександр Клюжев.

Для розширення функцій не вистачає політичної волі

Великих скандалів з електронной версією Державного реєстру виборців не було. За його словами, для розширення функцій особистого кабінету, навіть до голосування, не вистачає політичної волі. Щоб це запрацювало, потрібно вносити зміни до законів, додав Клюжев.

"Можна скільки завгодно говорити про переваги впровадження таких технологій, але ми маємо безліч прикладів, коли навіть країни з масовим впровадженням технологій стикнулися з масовими конфліктами й потрясіннями, починаючи від Бразилії, закінчуючи політичними дискусіями в Естонії. Там не все так однозначно з точки зору того, як суб’єкти політичного процесу реагують на зміну в голосуванні та застосування нових технологій", – зазначив Клюжев.

Функції повинні бути розширені

На думку керівника групи електронної демократії Реанімаційного пакету реформ Сергія Лобойко, функції в особистому кабінеті виборця повинні бути розширені.

Зараз технології мінімально задіяні в українських виборах

Наприклад, варто дозволити громадянам України, використовуючи цей сервіс, змінювати місце голосування, реєструватися у разі відсутності у списках виборців та навіть голосувати. Зараз технології мінімально задіяні в українських виборах, додав Лобойко.

"Насправді, глобально система електронна, яка використовується на сьогоднішній день, мало чим відрізняється по своїй ідеології від тої, яка використовувалася на попередніх виборах. Тобто ми маємо якийсь сервер, він там має захищену систему нібито, але все рівно він адмініструється не підконтрольним громадянському суспільству адміністратором. На сьогоднішній день ця проблема вирішується у світі кількома шляхами: або спеціальною архітектурою рішення, яку можна потім перевірити громадянському суспільству, або технологією, яка називається блокчейн", – зауважив Лобойко.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською