Офшорний скандал. Розслідування бізнес-структур Мохаммада Захура

4 квітня 2016, 01:51
В Панамських документах, опублікованих Центром з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), серед інших відомих персон фігурує прізвище британського бізнесмена пакистанського походження Мохаммада Захура, який проживає в Україні, бізнес-структури якого перевірялися на причетність до незаконних схем ЄЕСУ, так як Захур користувався послугами офшорних фірм на Британських Віргінських Островах. Про це йдеться в матеріалах розслідування, опублікованих на сайті OCCRP

У статті говориться, що 2 компанії, що мали відношення до Мохаммада Захура, перевірялися поліцією Британських Віргінських островів ще в 1998 році на предмет зв'язку з трансакціями та компаніями Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка. Зокрема, детективи повинні були з'ясувати, чи не використовувалися структури Захура для відмивання грошей Павла Лазаренка, який обіймав посаду прем'єр-міністра України у 1996-1997 роках.

Відео дня

"Коли в 1998 році українські слідчі встановили, що Тимошенко і Лазаренко активно використовували структури з БВО, були перевірені тисячі компаній, зареєстрованих у цій офшорній юрисдикції, включаючи компанії Захура", - йдеться в статті.

Сам Захур заперечує, що співпраця з компанією ЄЕСУ, пов'язаною з Лазаренком, мала місце.

"Спочатку надійшов запит, чи не являємось ми номінальною керуючою компанією, і чи не володіють Тимошенко і Лазаренка Metalsrussia (компанія Захура, зареєстрована на Віргінських островах). Потім надійшло ще одне питання: «Які ваші стосунки з ними?». Але у нас не було жодних стосунків... Ми ніколи не працювали з ЄЕСУ, в тому сенсі, що вони ніколи не були нашими партнерами. Дещо йшло через посередників, але з ними безпосередньо ми не взаємодіяли", - заявив мільйонер.

За словами тодішнього заступника генпрокурора Миколи Обіхода, який очолював у 1998 році розгляд в Україні, детективи не змогли довести причетність компаній Захура до шахрайських схем і швидко втратили до них інтерес.

Також повідомляється, що прокуратура зібрала за час розслідування майже 11 тисяч томів, включаючи фінансові, банківські документи, а також висновки аудиторських та податкових перевірок. Справа неодноразово закривалася і відкривалася знову залежно від політичної ситуації в Україні. Останній раз справу закрили 28 лютого 2014 року, через 4 дні після втечі президента Януковича з країни.

Статки Мохаммада Захура на 2015 рік було оцінено тижневиком Фокус в 500 мільйонів доларів. Бізнесмен володіє в Україні активами в сфері нерухомості, в готельному бізнесі, кіноіндустрії, а також у ЗМІ, зокрема, є власником видання KyivPost.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми, політиками, бізнесменами і навіть президентами країн для ухилення від сплати податків та виведення коштів. Серед прізвищ людей, згаданих у розслідуванні, представники правлячої еліти Росії включаючи президента Владіміра Путіна, і кілька українських бізнесменів, включаючи президента країни Петра Порошенко.

Всі подробиці про офшорний скандал читайте ТУТ

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X