ОБСЄ розповіла про перекидання зброї і військових в Донбас з Росії

27 жовтня 2016, 23:46
7162
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В ОБСЄ стверджують, що Росія приховує свою активність в Донбасі

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала випадки перекидання військових і зброї з Росії на окуповану територію Донбасу, заявив представник США при організації посол Деніел Байєр, передає Укрінформ

"Попри обмеження з боку об'єднаних сепаратистських сил, СММ продовжує документувати докази того, що Росія відправляє свої сили і військову техніку в Україну", - наголосив американський дипломат на засіданні Ради ОБСЄ у Відні.

За його словами, 17 жовтня спостерігачі помітили мінівен з військовими номерними знаками, який перевозив людей у камуфляжі з боку кордону з РФ у підконтрольну сепаратистам зону на території України. Автомобіль не перетинав кордону в офіційному пункті пропуску, уточив Байєр.

Крім того, минулого тижня, спостерігачі ОБСЄ помітили автобус, який перевозив близько 20 осіб в камуфляжній формі назад у Росію.

"Разом із посиленням заборони доступу, ці докази свідчать про продовження активної підтримки з боку Росії об'єднаних сепаратистських сил в Україні", - наголосив представник США при ОБСЄ.

У цьому зв'язку він підкреслив, що Росія продовжує приховувати свою активність на Донбасі від міжнародного співтовариства. "Буквально минулого тижня Росія знову відхилила пропозиції про розширення площі операцій СММ, щоб покрити всі дев'ять прикордонних переходів з Росії в районах України, підконтрольних сепаратистам".

У результаті, СММ функціонально обмежена моніторингом двох прикордонних переходів протягом однієї або двох годин на день. "Росія має можливість і користується нею, щоб з легкістю переміщати зброю, паливо і боєприпаси через кордон, під покровом темряви й під час відсутності спостерігачів ОБСЄ", - заявив представник США.

Нагадаємо, раніше про те, що під час берлінської зустрічі "нормандська четвірка" домовилася про введення поліцейської місії ОБСЄ в окуповані Донецьку і Луганську області повідомив президент Порошенко.

В той же час, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Путін погодився з ідеєю поліцейської місії ОБСЄ, озброєної лише табельною зброєю, однак зараз це питання не обговорюється.