18 листопада 2018, неділя

НВ №32: Чим пахне Свобода. Що являє собою партія Олега Тягнибока

8 коментувати
Фрагмент обкладинки журналу Новое Время

Фрагмент обкладинки журналу Новое Время

Її члени — це щирі, але нерозумні радикали або комерційна організація, що прикривається партійними гаслами? Відповідь на це питання шукає НВ у новому номері

Кров зі сходинок Верховної ради вдалося змити досить швидко. Вже наступного після загибелі трьох нацгвардійців, 1 вересня, під стінами парламенту нічого не нагадувало про трагедію, яка тут розігралася. Нічого, крім фотографії одного з убитих, що стоїть на постаменті, моря квітів і вибоїн у бруківці від кинутої з натовпу гранати.

ЧИТАЙТЕ У НОВОМУ НОМЕРІ НВ

Але якщо змити кров з бетону легко, то ось змити її з рук убивць надзвичайно складно. Навіть незважаючи на те, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков практично відразу ж назвав і ім'я обвинуваченого, і його політичну приналежність. За словами головного міліціонера країни, Ігор Гуменюк, який метнув у нацгвардійців гранату, пов'язаний з партією Свобода.

“За це Авакову потрібно язик відірвати,— каже Ігор Швайка, голова харківської обласної організації ВО Свобода.— Тому що міністр внутрішніх справ не має права через таємниці слідства оголошувати будь-яке прізвище".

Сьогодні Свобода бере реванш, бажаючи відновити реноме найбільш радикальної політсили України

Після сказаного Швайка поклав усю відповідальність за це на президента і прем'єр-міністра. Свободі не вперше потрапляти у велику халепу. За останні кілька років праворадикали проявилися у найнеприємніших політичних і відверто корупційних скандалах. Опоненти, яких все більшає, звинувачують Свободу мінімум в трьох смертних гріхах: 1) корупція і пособництво втечі з країни найближчого оточення екс-президента України Віктора Януковича; 2) сумнівне, а почасти з кримінальних джерел фінансування партії; 3) зростаючий радикалізм, який відповідає всім шаблонами кремлівської антиукраїнської істерії.

Свою партію свободівці вважають єдиною в Україні, сформованою за ідеологічним принципом. Всі інші — просто політичні проекти. Це нібито і є причиною того, чому йде полювання на Свободу.

У 2010 і 2012 роках пробив зоряний час Свободи. На піку розчарувань Віктором Ющенком Свобода поглинула електорат Нашої України, отримавши сенсаційні 10 % підтримки. Але коли в 2012 році вони пройшли в парламент, то стали більш поміркованими, почали ідеологічно рухатися в сторону правого консерватизму. І ця зміна зіграла не на користь Свободи. Їх електорат чекав радикалізації відносин з правлячою верхівкою. А замість цього градус радикалізму почав знижуватися.

Сьогодні Свобода бере реванш, бажаючи відновити реноме найбільш радикальної політсили України.

31 серпня під стінами Верховної ради вони нагадали про себе країні і світу. І світ здригнувся. 1 вересня міжнародна преса винесла на перші шпальти фотографії битви під стінами українського парламенту, на яких Свобода проводить акцію протесту проти внесення змін до Конституції України. Акція закінчилася трьома убитими і більш ніж сотнею поранених. У Frankfurter Allgemeine Zeitung вийшла стаття, а в ній ось такий коментар: "підгодовані Кремлем".

Мова йде про те, що Кремль робить ставку на руйнування України шляхом дестабілізації економічного і політичного життя країни. Також там йдеться про те, що Заходу потрібно думати не про те, хто прийде після Володимира Путіна, а про те, що Путін буде президентом довше, ніж Порошенко, так як в парламенті все більше сил, що поділяють позиції радикалів, які знову якимось дивом стали грати на руку Москві. "Кремль своїм курсом підтримує саме ті сили в Україні, які не вірять в дипломатичні рішення",— зазначає німецьке видання.

Свобода, звичайно, не схожа на ідеологів Кремля. Але от ідеологи Кремля чомусь схожі на Свободу.

Матеріал про те, що ж насправді ховається під брендом Свободи — щирі, але нерозумні радикали або комерційна організація, що прикривається партійними гаслами — читайте в новому номері журналу Новое Время.


Обложка НВ №32 от 4 сентября

Обкладинка НВ №32 від 4 вересня


«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: