Нова школа в Україні: Румунія висловила стурбованість через освітню реформу

7 вересня 2017, 21:02
Бухарест висловив стурбованість окремими пунктами освітньої реформи в Україні

Зокрема, в Румунії не схвалюють позицію нової школи в Україні про мову викладання, яка передбачає планове введення з середньої школи державну мову для учнів-представників національних меншин.

Відео дня


"Міністерство закордонних справ стурбоване ухваленим 5 вересня Верховною Радою законом про освіту, зокрема, статтею 7, яка стосується навчання мовами національних меншин", - поширило свій коментар МЗС Румунії.

Румунські дипломати наполягають, що згідно з Конвенцією із захисту нацменшин, держава повинна визнавати право представника нацменшин на навчання рідною мовою.

Варто зазначити, що компроміс про мову викладання для нацменшин став одним з найбільш конфліктних пунктів освітньої реформи. Таке визначення дала міністр освіти України Лілія Гриневич.

Нагадаємо, 5 вересня народні депутати 255 голосами підтримали освітню реформу. Ключовими її нововведеннями стала 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям. Для учнів і батьків вона означає, що середня освіта в Україні з новим законодавством має бути спрямована на формування сучасних умінь у дітей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X