Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Німеччина визнала геноцид вірмен: Туреччина обурюється

2 червня 2016, 15:58
2287
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Туреччина, як правонаступниця Османської імперії, заперечує факт геноциду

НВ зібрало всі подробиці про ситуацію з рішенням Німеччини визнати геноцид вірмен

Що трапилося

У четвер, 2 червня, парламент Німеччини (Бундестаг) визнав геноцидом вбивства вірмен в Османській імперії в 1915-16 роках. Ініціатором проекту резолюції виступила Партія зелених, яка представляє опозицію. Рішення було підтримано абсолютною більшістю. Проти проголосував лише один депутат - Беттіна Кудла від фракції ХДС/ХСС. За її словами, в завдання Бундестагу не входить давати історичну оцінку подіям, що сталися в інших державах, а це рішення ускладнить відносини між Туреччиною та ЄС.

У документі підкреслено, що доля вірменів стала прикладом "історії масового знищення, етнічних чисток, депортацій і так, геноциду, які стали настільки жахливою прикметою 20 століття".

Реакція Туреччини

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що рішення німецького парламенту матиме серйозний вплив на відносини Німеччини та Туреччини.

Прем'єр Туреччини Біналі Йилдирим назвав рішення Німеччини неправильним і заявив, що за ним стоїть "расистське вірменське лобі".

"Минуле турецького народу відомо. Цей народ пишається своїм минулим. В історії нашої країни не мало місце жодна подія, за який нам довелося б червоніти і опускати голову", - сказав він.

Глава турецького уряду підкреслив, що Анкара ознайомиться з текстом резолюції та "не вагаючись" вживе "відповідні заходи".

"Ця нація ніколи не підкорялася чиїмось наказам, і не схиляла голову", - сказав Йилдирим.

Туреччина вже відкликала посла в Німеччині для проведення консультацій і викликала повіреного у справах посольства Німеччини в Анкарі для надання пояснень.

Відповідь Німеччини

Німецький канцлер Ангела Меркель не бачить загрози для відносин між Німеччиною і Туреччиною після визнання Бундестагом геноциду вірмен. За її словами, Берлін має з Анкарою широкі та міцні зв'язки, незважаючи на розбіжності з деяких питань, і підтримує турецько-вірменський діалог.

Геноцид вірмен: історія

Згідно з даними істориків, у роки Першої світової війни в Османській імперії було вбито до 1,5 млн вірмен. Туреччина, як правонаступниця імперії, заперечує факт геноциду, закликаючи країни світу відмовитися від такої інтерпретації подій столітньої давності.

Турки стверджують, що те, що сталося з вірменами в 1915 році, є подією, що могла би статися з будь-якою громадою в умовах війни.

Варто відзначити, що Німецька імперія була головним військовим союзником Оттоманської імперії.

На визнанні світовою спільнотою геноциду вірмен наполягає Вірменія.

Першим визнав геноцид вірмен Уругвай в 1965 році. Його прикладу пішли Росія, Франція, Італія, Бельгія, Польща, Швейцарія, Греція, Канада, Аргентина і ще низка країн, а також 44 штату США, Європарламент і Всесвітня рада церков.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися