Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Ні миру, ні війни: ключові заяви голови антикорупційного бюро на тлі конфлікту ГПУ і НАБУ

15 серпня 2016, 16:54
659
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На тлі напружених відносин між відомствами, голова НАБУ заявив, що конфлікту між Бюро і ГПУ немає

Колаж НВ

12 серпня 2016 року ЗМІ повідомили про новий виток протистояння між ГПУ і НАБУ. В цей раз сталося пряме зіткнення між співробітниками антикорупційного бюро та Генпрокуратури України

Пряме зіткнення силових відомств.

Конфлікт стався після того, як детективи НАБУ почали проводити розслідування стосовно департаменту з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури. Для цієї мети вони орендували квартиру, в якій встановили обладнання для спостереження і прослуховування. Особливу увагу борці з корупцією приділяли прокурору Дмитру Сусу.

Однак, 12 серпня ГПУ влаштувала облаву на конспіративну квартиру НАБУ, при цьому, двох працівників Бюро затримали не повідомляючи причин і доставили в будівлю Генпрокуратури (пізніше їх відпустили, але документи не повернули). На допомогу ще одному співробітнику Бюро, який залишався в зачиненій квартирі прибув спецназ НАБУ, який розігнав працівників прокуратури. При цьому, у прокуратурі звинуватили спецназ Бюро в нанесенні тілесних ушкоджень своїм співробітникам.

Реакція глави НАБУ.

15 серпня Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що конфлікту між його відомством та Генеральною прокуратурою немає.

"Війни" між Генпрокуратурою і НАБУ немає...мають місце дії щодо захисту особистих інтересів керівників і співробітників департаменту Генеральної прокуратури України з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки".

Однак, глава НАБУ при цьому зазначив, що відкрито кримінальне провадження відносно співробітників Генеральної прокуратури, "які викрали і утримували працівників НАБУ".

"Національне антикорупційне бюро порушило кримінальне провадження за низкою статей, у тому числі за фактом незаконно викрадених працівників НАБУ... зловживання владою і службовим становищем працівниками Генеральної прокуратури та низкою інших, у тому числі пов'язаних з тортурами".

Крім того, Ситник прокоментував заяву СБУ, в якій спецслужба звинуватила заступника начальника одного з відділів НАБУ у порушенні антикорупційного законодавства. Згідно СБУ, співробітниця Бюро кілька разів "підробляла" тренером на заходах одного з Європейських фондів.

Зокрема, Ситник назвав законною діяльність співробітниці НАБУ, а дії СБУ він розцінив як тиск на Бюро. Ситник підкреслив, що посада співробітниці не пов'язана з правоохоронною діяльністю. Крім того, за його словами, "в її прямі обов'язки входить організація міжнародних зустрічей керівництва Бюро".

Коментар ГПУ.

Реакція ГПУ була менш багатослівною. Зокрема, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган заявила, що в середу, 17 серпня, голова НАБУ Ситник і генпрокурор Юрій Луценко проведуть зустріч.

"Так, після того, як стався конфлікт, Юрій Віталійович зв'язався з паном Ситником, вони поговорили і домовилися про спільну зустріч в середу 17 серпня", - уточнила вона.

При цьому вона пояснила, що розмова відбудеться тільки 17 числа, так як зараз Луценко перебуває з робочим візитом в Ізраїлі.В цьому контексті варто відзначити, що ще 5 серпня слідчо-оперативна група ГПУ приїхала в антикорупційне бюро з метою проведення обшуків. Підставою стало розслідування про незаконне прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що слідчі розслідують факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ. За її словами, для відшукання і вилучення документів, які дозволять встановити винних осіб, ГПУ провела виїмку документів і продовжила "необхідні слідчі дії".

У той же час, в НАБУ заявили, що дій, спрямованих на вилучення документів або обшуки в кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не відбувалося.

За словами Ситника, слідчі ГПУ прийшли з обшуками в Бюро за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у справі заступника прокурора Київської області Олександра Колесника.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Щодня ввечері вам буде приходити добірка кращих матеріалів за день

Підписатися