Наша армія - одна з найсильніших у світі: Про що розповів Порошенко у День захисника України

14 жовтня 2016, 15:35
2556
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петро Порошенко: Я пишаюся тим, що вдалося нам всім

Президент Петро Порошенко 14 жовтня, у День захисника України, зробив низку важливих заяв щодо значення цього свята, української армії та ситуації на сході країни, де тривають бої з проросійськими окупантами. НВ зібрало все найголовніше з виступів глави держави

Значення Дня захисника України

Порошенко заявив, що День захисника України - всенародне свято, народжене в запеклих боях за Вітчизну, які доводилося давати ворогам в різні епохи.

У цей урочистий день народ і влада, країна й держава віддають шану і повагу тим, хто захищав рідну землю в попередні часи. І тим, хто сьогодні, перебуваючи під кулями, на гарячих передових, у сирих окопах та холодних бліндажах, боронить Україну від російської агресії.

"Сьогоднішній день - це справжнє поєднання Дня захисника України; свято покровительці священного українського козацтва - Богоматері Марії; свято вояків УПА; свято, в яке ми віддаємо шану воїнам Червоної армії, які під час Другої світової війни боролися з нацизмом, і свято українського воїна, який боронить сьогодні Україну від агресора", - наголосив глава Української держави.

Порошенко зазначив, що два роки тому прийняв рішення відмовитися від хибної традиції відзначати головне військове свято нашої незалежної держави за календарем країни-агресора і ця нова дата прижилася напрочуд швидко.

"Бо коріння її - в давньому святі Покрови, яке особливо глибоко шанувалося нашими пращурами-козаками. Коріння її - у куренях Січі та в боївках Української Повстанської Армії. 14 жовтня символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. День захисника України освятився кров’ю наших воїнів та сльозами матерів", - сказав Порошенко.

Українська армія - одна з найсильніших у світі

За словами Порошенка, завдяки спільним зусиллям українських військових, суспільства, влади українська армія за рівнем бойової майстерності вважається однією із сильніших у світі. Українські воїни демонструють волелюбний, жертовний та нескорений український дух, властивий українським лицарям всіх поколінь. Найвищі генерали з усіх країн світу дивуються як за такий короткий термін Україна створила такі дієздатні, боєздатні і ефективні Збройні Сили.

"Я пишаюся тим, що вдалося нам всім - українським добровольцям і волонтерам, солдатам і офіцерам, Міністру оборони, Начальнику Генерального штабу, волонтерському десанту, добровольцям, які кинули все в одну мить, не думаючи про себе, знали, що не існує більш важливого завдання зараз, ніж створити Збройні Сили і захистити державу", - підкреслив Порошенко.

Шлях до НАТО

Глава держави наголосив, що Україна швидко відновила військову вправність війська і зробила кроки у реформуванні армії. Він нагадав про затверджений Стратегічний військовий бюлетень, який є "дорожньою картою" з датами, етапами, фінансуванням, з позицією у міжнародній безпековій співпраці, який гарантує українському народові, що крок за кроком, місяць за місяцем буде кардинально підвищуватись боєздатність наших Збройних Сил.

"Ми будемо робити надзвичайно велику роботу у приведені нашої армії до стандартів НАТО", - запевнив президент.

Осколки та дитяча лялька з Донецького аеропорту в кабінеті Порошенка

Порошенко зазначив, що постійним нагадуванням про війну у його робочому кабінеті є два осколки, дитяча лялька з Донецького аеропорту, які йому подарували "кіборги", та солдатський металевий кухоль. "Ці реліквії ані на мить не дають забути про чорну хмару над Україною, яка нависла з боку східного сусіда", - додав він.

"Коли дивлюся у вічі нашим воїнам, чую їхні впевнені голоси, бачу, як вправно вони працюють зі зброєю та бойовою технікою, переконуюся - Україна обов’язково переможе", - підкреслив президент.

Врегулювання ситуації у Донбасі

Порошенко наголосив, що задля врегулювання ситуації у Донбасі політико-дипломатичним шляхом Росія, як країна-агресор, та проросійські бойовики мають дотримуватися Мінських домовленостей та виконати всі взяті на себе зобов'язання.

"У Нормандському форматі та в рамках Мінського процесу наші дипломати тримають переговорну позицію, згідно якої крокам із політичного врегулювання має передувати абсолютно необхідний, очевидний, відчутний і беззаперечний прогрес у безпекових питаннях", - заявив глава держави.

Петро Порошенко підкреслив, що паралельно із мужньою обороною військовими кордонів держави на Сході, захист тримають і дипломати.

"Справжніми захисниками України є й наші "високомобільні дипломатичні сили", які на міжнародних переговорах всіх рівнів створюють сприятливі умови для політико-дипломатичного врегулювання у Донбасі", - зазначив президент.

Одним із найсвіжіших прикладів глава держави назвав злагоджену роботу української дипломатії та делегації народних депутатів в Парламентській асамблеї Ради Європи, "яка добилася чіткого визнання Росії країною-агресором та включення до резолюції пункту про необхідність продовження санкцій проти Російської Федерації".

57 тисяч добровольців

Порошенко зазначив, що 57 тисяч українських добровольців уже вступили до лав Збройних Сил України, Національної гвардії та інших підрозділів на контрактній основі задля захисту Батьківщини. А з числа мобілізованих військовослужбовців, які вже набули бойового досвіду, сформовано резерв.

"Лише цього року контракти підписали 57 тис. українських добровольців. А із тих, хто вже відслужив і повернувся додому, створено оперативний резерв першої черги у складі майже 100 тис. військовослужбовців. І вже проведено перші в історії нашої держави серйозні навчання за участю резервістів", - сказав глава держави.

Порошенко також зазначив, що за два з половиною роки у проведенні чи забезпеченні АТО взяли участь близько 280 тис. українців, із них - 266 тис. вже отримали статус учасника бойових дій. Глава держави особливо відзначив внесок кожного військового у захист незалежності та територіальної цілісності України.

"За рапортами, словами, цифрами, стрілами і позначками на карті - завжди бачу насамперед людські долі. У війні головне не гроші, не техніка, не зброя, а люди - українські воїни", - підкреслив він.

Президент зазначив, що понад десять тисяч відважних воїнів відзначені державними нагородами. Тридцяти трьом нашим українським фронтовикам присвоєно звання Героя України. 

Загроза від Росії триватиме довго

За словами президента, російська агресія, яка все ще триває, та військова загроза зі Сходу, очевидна на довгу історичну перспективу, є визначальними чинниками нашої безпекової політики та військового планування.

"Якщо ми хочемо вижити як нація, як народ, як держава, маємо витрачати на Збройні Сили та безпеку мінімум 5% ВВП - як це не обтяжливо і не важко для бюджету, для економіки, для соціальної сфери", - підкреслив Порошенко.

За його словами, якщо дивитися на ці витрати у масштабі світових цін на зброю й техніку, якщо порівнювати наш військовий бюджет з аналогічними видатками інших країн, то очевидно, що ми діємо в умовах обмеженого і дуже скромного фінансового ресурсу.

Техніка для армії

Порошенко розповів, що протягом 2016 року Збройні Сили отримали близько 2 тис. одиниць озброєння та військової техніки.

"Перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств поставлено надважливе завдання з розробки та виробництва нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, нових зразків артилерійських систем, високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів ударного типу, засобів космічної розвідки, радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби", - зазначив президент.

За словами глави держави, 2017 року на закупівлю та ремонт озброєнь планується витратити близько 11 млрд гривень.

"Кожен громадянин має право бачити техніку, в яку він інвестує щомісяця свої податки, відраховуючи їх у бюджет держави. Будемо й надалі демонструвати громадянам результати роботи нашої оборонної промисловості", - зазначив Порошенко.

При підготовці матеріалу використано новини та фото прес-служби президента України

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект