20 листопада 2018, вівторок

Нардеп: Маловідома організація заплатила $100 тисяч доларів за піар уряду Яценюка

0 коментувати
Арсенія Яценюка звинуватили у бажанні обійти тендер

Арсенія Яценюка звинуватили у бажанні обійти тендер

Маловідома організація Communication for Change оплатила піар-послуги міжнародної компанії APCO для уряду Арсенія Яценюка, написав народний депутат Сергій Лещенко у своєму блозі на Українській правді 

При цьому він посилається на звіти APCO до Міністерства юстиції США. Згідно з документом, компанія займалася питаннями медіа-супроводу та стратегічними комунікаціями під час останнього візиту Яценюка до Вашингтона 13-14 липня 2015 року. Рахунок за місяць роботи APCO склав 35 тисяч доларів.

"Наймати консультантів - це правильно. Але інтрига в тому, хто оплачує їхні послуги. В звіті американських радників сказано, що виставлені ними рахунки будуть покриті не офіційною українською владою, а... маловідомою організацією Communication for Change, хоча давати вказівки щодо виконання робіт буде саме український уряд", - зазначив Лещенко.

Також з APCO укладено контракт в інтересах Міністерства фінансів України, як це сказано ще в одному звіті, де компанія інформує Мінюст Америки, що буде працювати протягом 1 березня-31 грудня 2015 року за погодинною оплатою, що має в підсумку не перевищувати 75 тисяч доларів.

Послуги ті ж самі – "стосунки з медіа та стратегічні комунікації в зв'язку з візитом міністра Наталії Яресько до США з метою реструктуризації українських боргів".

За даними нардепа, пошук в Google не видав посилань на англомовну назву організації Communication for Change в тому вигляді, як вона фігурує в звіті Мінюсту США.

"Не знаю, як ви, а я знайшов лише одну згадку про них навіть в україномовному інтернеті. Вона веде на фейсбук-пост про конкурс бізнес-ініціатив "для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу в Україні. Не густо як для організації, яка уповноважена бути агентом уряду в створенні піару Яценюку та Яресько у Вашингтоні", - зауважив Лещенко.

Згідно з державним реєстром, громадська організація Комунікації для змін була створена в жовтні 2014 року та має двох засновників - Олександра Харченка та Іветту Делікатну.

"Пані Делікатна є радником Міністерства інформаційної політики. На сайті Кабміну про неї сказано як про "відомого фахівця комунікаційного ринку України", а в інтернеті є посилання на її суперечки з читачами, незадоволеними непрозорістю роботи в інтересах чинного уряду, а також згадки про участь Делікатної в зустрічі прем'єра Азарова з інтернет-блогерами", - зауважив Лещенко.

Інший засновник організації, яка оплачує рахунки уряду - це Олександр Харченко. Він також є керівником Центру досліджень енергетики – спеціалізованого think tank, створеного Рінатом Ахметовим для формування громадської думки. Співзасновником ТОВ Центр досліджень: енергетика та політика є голова наглядової ради ахметовського Київенерго Іван Плачков.

"У моєму розумінні, оплата рахунків Яценюка нікому невідомою структурою має під собою великі ризики - зокрема, залежності державних структур від реальних донорів, які субсидують уряд. Чому так сталося? Перше – Яценюк хотів уникнути тендеру, адже закупівля послуг іноземного консультанта має відбуватися на конкурентних засадах. І друге - популізм: Яценюк не хотів би чути звинувачення, що він витрачає бюджетні кошти заради піару", - вважає Лещенко.

У свою чергу у компанії спростували слова нардепа.

"Інсинуації щодо Ахметова незрозумілі в принципі. Прозорість документів АРСО у Мінюсті США характеризують відкритість наших стосунків з підрядником. Скажу більше, такий супровід наша команда надавала і інвестфоруму Уряду у Києві у квітні (не особисто Прем'єрові, а уряду і державі в цілому, що Вас, як депутата, повинно радувати). Додам, що ми плануємо супроводжувати такі форуми у Берліні та у Парижі", - відповіла Лещенкові у фейсбуці Делікатна.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: