Нардеп: Маловідома організація заплатила $100 тисяч доларів за піар уряду Яценюка

27 серпня 2015, 19:10
1011
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Арсенія Яценюка звинуватили у бажанні обійти тендер

Маловідома організація Communication for Change оплатила піар-послуги міжнародної компанії APCO для уряду Арсенія Яценюка, написав народний депутат Сергій Лещенко у своєму блозі на Українській правді 

При цьому він посилається на звіти APCO до Міністерства юстиції США. Згідно з документом, компанія займалася питаннями медіа-супроводу та стратегічними комунікаціями під час останнього візиту Яценюка до Вашингтона 13-14 липня 2015 року. Рахунок за місяць роботи APCO склав 35 тисяч доларів.

"Наймати консультантів - це правильно. Але інтрига в тому, хто оплачує їхні послуги. В звіті американських радників сказано, що виставлені ними рахунки будуть покриті не офіційною українською владою, а... маловідомою організацією Communication for Change, хоча давати вказівки щодо виконання робіт буде саме український уряд", - зазначив Лещенко.

Також з APCO укладено контракт в інтересах Міністерства фінансів України, як це сказано ще в одному звіті, де компанія інформує Мінюст Америки, що буде працювати протягом 1 березня-31 грудня 2015 року за погодинною оплатою, що має в підсумку не перевищувати 75 тисяч доларів.

Послуги ті ж самі – "стосунки з медіа та стратегічні комунікації в зв'язку з візитом міністра Наталії Яресько до США з метою реструктуризації українських боргів".

За даними нардепа, пошук в Google не видав посилань на англомовну назву організації Communication for Change в тому вигляді, як вона фігурує в звіті Мінюсту США.

"Не знаю, як ви, а я знайшов лише одну згадку про них навіть в україномовному інтернеті. Вона веде на фейсбук-пост про конкурс бізнес-ініціатив "для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу в Україні. Не густо як для організації, яка уповноважена бути агентом уряду в створенні піару Яценюку та Яресько у Вашингтоні", - зауважив Лещенко.

Згідно з державним реєстром, громадська організація Комунікації для змін була створена в жовтні 2014 року та має двох засновників - Олександра Харченка та Іветту Делікатну.

"Пані Делікатна є радником Міністерства інформаційної політики. На сайті Кабміну про неї сказано як про "відомого фахівця комунікаційного ринку України", а в інтернеті є посилання на її суперечки з читачами, незадоволеними непрозорістю роботи в інтересах чинного уряду, а також згадки про участь Делікатної в зустрічі прем'єра Азарова з інтернет-блогерами", - зауважив Лещенко.

Інший засновник організації, яка оплачує рахунки уряду - це Олександр Харченко. Він також є керівником Центру досліджень енергетики – спеціалізованого think tank, створеного Рінатом Ахметовим для формування громадської думки. Співзасновником ТОВ Центр досліджень: енергетика та політика є голова наглядової ради ахметовського Київенерго Іван Плачков.

"У моєму розумінні, оплата рахунків Яценюка нікому невідомою структурою має під собою великі ризики - зокрема, залежності державних структур від реальних донорів, які субсидують уряд. Чому так сталося? Перше – Яценюк хотів уникнути тендеру, адже закупівля послуг іноземного консультанта має відбуватися на конкурентних засадах. І друге - популізм: Яценюк не хотів би чути звинувачення, що він витрачає бюджетні кошти заради піару", - вважає Лещенко.

У свою чергу у компанії спростували слова нардепа.

"Інсинуації щодо Ахметова незрозумілі в принципі. Прозорість документів АРСО у Мінюсті США характеризують відкритість наших стосунків з підрядником. Скажу більше, такий супровід наша команда надавала і інвестфоруму Уряду у Києві у квітні (не особисто Прем'єрові, а уряду і державі в цілому, що Вас, як депутата, повинно радувати). Додам, що ми плануємо супроводжувати такі форуми у Берліні та у Парижі", - відповіла Лещенкові у фейсбуці Делікатна.

Головне

Події

Вчора, 09:06

article_img
День Небесної сотні. Редакція НВ представляє фільм-спогад
Події

Вчора, 14:41

article_img
Після Революції Гідності. Чому в Україні слабшає громадянське суспільство
Геополітика

Вчора, 20:09

article_img
У НАТО прокоментували слова Путіна про готовність націлити ракети на США

Вибір редакції

Країни

Вчора, 14:01

article_img
Небезпека-2019. Через хвилю відмови від вакцин світу загрожує повернення забутих епідемій
Travel

Вчора, 20:45

article_img
У розмовах тут люблять поскаржитися на політиків. Досвід життя у Варшаві
Геополітика

Вчора, 20:30

article_img
Держсекретар Обами – про американську зброю для України, випадах проти Трампа і хвилювання за Європу

ТОП 3

Політика

Вчора, 10:50

article_img
Зеленський лідирує у президентському рейтингу з невеликим відривом від Порошенка і Тимошенко - опитування
15250
Політика

19 лютого, 13:26

article_img
Час зняти ручне гальмо. Вакарчук про свою команду, мету в політиці та участь у виборах
4575
Геополітика

Вчора, 19:09

article_img
Поставити на місце Росію, яка готується до нападу на Україну: головне з виступу Порошенка на Генасамблеї ООН
4278