19 листопада 2018, понеділок

Наполовину повна склянка – це відповідь на молитви. Учасник YES Адріан Каратницький оцінив темп реформ в Україні

0 коментувати
Адріан Каратницький, старший науковий співробітник Атлантичної ради, президент Freedom House у 1994-2004 роках

Адріан Каратницький, старший науковий співробітник Атлантичної ради, президент Freedom House у 1994-2004 роках

НВ опитало провідних європейських і американських чиновників, політиків і аналітиків – учасників 12-й щорічній зустрічі YES – як вони оцінюють темпи реформ в Україні

"Для людини, що помирає від спраги, наполовину повна склянка – це відповідь на молитви. Це вірно й у випадку України. Коли мова йде про реформи, наполовину повна склянка включає в себе наявність великої кількості компетентних реформаторів у державних структурах, у парламенті, і, насамперед, у цивільному суспільстві", - вважає Адріан Каратницький, старший науковий співробітник Атлантичної ради, президент Freedom House в 1994-2004 роках.

За його словами, прогрес також можна побачити в макроекономічної стабільності, стан енергетичного ринку і реформі енергетичних тарифів, а також значного покращення забезпечення відкритих державних тендерів та закупівель.

Найважливішими сферами для реформування Каратницький назвав судову систему, демонополізацію і децентралізацію.

"До цих трьох викликів необхідно додати реформу військово-промислового комплексу, який має бути модернізований так, щоб Україна перетворилася на самодостатнього виробника зброї для свого довгострокового захисту", - резюмував він.

12-а щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) під назвою В зоні ризику: Як доля нової України впливає на Європу і світ, організований YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, яка відбудеться в Києві 10-12 вересня 2015 р.

На форумі увагу буде зосереджено на питанні, як, спираючись на досвід Революції Гідності, Україна може сприяти забезпеченню світової стабільності та утвердження європейських цінностей в сучасному неспокійному світі, а також пошуку відповідей на виклики, пов'язані з анексією Криму, конфліктом на сході і нагальною потребою у реформуванні фінансового, економічного, судового та сектору безпеки країни.

Цього року на форумі будуть висловлювати свої думки більш 350 світових авторитетів в області політики, економіки, суспільних відносин і медіа.

Щорічний форум YES відкриє президент України Петро Порошенко.

12-я зустріч Ялтинської Європейської Стратегії буде транслюватися на сайті yes-ukraine.org. Також онлайн-трансляція форуму YES буде вестися на сайті НВ.

Повний текст матеріалу читайте в НВ №33 від 11 вересня 2015 року

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: