Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

НАЗК проведе перевірку за фактом появи фейкової декларації в системі е-декларування

22 серпня 2016, 14:56
139
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У НАПК ініціювали перевірку за фактом появи несправжньої декларації

У Національному агентстві з протидії корупції ініціювали проведення службової перевірки за фактом появи фейкової декларації в системі е-декларування

"Нами створена внутрішня комісія відомства з перевірки цього факту, яку очолив заступник керівника апарату НАЗК - Сергій Богачьов. До комісії входять відповідні фахівці підрозділів Агентства, а також включено Народного депутата України – Павло Костенко (фракція Самопоміч) за його ініціативою. Наразі вже відібрано пояснення у фахівців відділу захисту інформації та фінансового моніторингу НАЗК", - повідомила у Facebook глава НАПК Наталія Корчак.

Вона підкреслила, що перевірка проводиться не з метою зламу системи, а з метою перевірки способи верифікації, закладеного в програмі.

Корчак пообіцяла поінформувати про результати роботи комісії.

Раніше в системі е-декларування з'явилася нібито декларація про доходи члена НАЗК Руслана Рябошапко. Пізніше він спростував автентичність розміщеної електронної декларації.

Народні депутати Антон Геращенко та Іван Винник заявили про злом бази електронних декларацій хакерами-волонтерами.


2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

У свою чергу, НАЗК залишив у силі своє рішення про запуск е-декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

Незважаючи на це, з 15 серпня, система почала свою роботу в Україні в тестовому режимі.

Пізніше в РНБО не виключили, що зрив запуску програми е-декларування міг бути умисним.

У представництві Європейського Союзу в Україні та в посольствах країн-членів ЄС заявили, що запуск е-декларування в тестовому режимі контрпродуктивний.

Після такої заяви ЄС, міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив сподівання,що до кінця серпня захищена система електронного декларування буде запущена.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися