Агентство Fitch не вірить у військове зіткнення Росії та України
Рейтингове агентство Fitch у базовому сценарії не розглядає переростання ескалації на кордоні Росії та України у війну. Кредитний рейтинг РФ підтверджено лише на рівні BBB.
«Стратегічна калькуляція вторгнення залишається незрозумілою, і наш базовий сценарій, як і раніше, не розглядає ескалацію ситуації у повномасштабну війну з Україною», — наголошується в повідомленні.
Водночас інформація про концентрацію російських військових на кордоні з Україною збільшує «геополітичні та санкційні ризики», пишуть аналітики Fitch.
5 грудня міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив, що американська сторона готова забезпечити Україну всім необхідним для того, щоб вона могла забезпечити захист своєї території.
У суботу, 4 грудня, Кремль та Білий дім анонсували переговори між президентом США Джо Байденом та його російським колегою Володимиром Путіним, намічені на вівторок, 7 грудня. Під час онлайн-зустрічі буде порушено тему України, кібербезпеки та стратегічну стабільність.
За повідомленням Білого дому, Байден має намір висловити побоювання США через російську військову активність на кордоні з Україною. Він знову планує висловити підтримку суверенітету та територіальній цілісності України.
Напередодні західні ЗМІ з посиланням на джерела публікували інформацію про те, що російське вторгнення в Україну може бути здійснене на початку 2022 року, до цього буде залучено до 175 тис. військовослужбовців РФ.
На початку листопада у західних ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що Росія перекидає війська до кордону з Україною та готує подальший наступ на українські території.
3 грудня у Верховній Раді зі звітом виступив міністр оборони Олексій Рєзніков. Він повідомив, що зараз чисельність російських військ поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях — понад 94 тис. солдатів та офіцерів. Вони знаходяться у постійній готовності і можуть бути залучені до ескалації ситуації. Можливе вторгнення РФ в Україну Рєзніков не виключає.
У російському керівництві уникають коментарів щодо можливого вторгнення, заявляючи, що стягування військ — це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.
Ситуація поблизу східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи. Зокрема, держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що у США побоюються, що Росія повторить помилку 2014 року щодо України.
Водночас, російські найманці на окупованих українських територіях у Луганській та Донецькій областях продовжують порушувати формально діючий режим припинення вогню та проводять військові навчання.
