Найєм: Банкова банально використовувала Саакашвілі

7 листопада 2016, 23:23
1893
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мустафа Найєм сподівається, що цей крок допоможе Саакашвілі зрозуміти, чого він хоче насправді і використати свою політичну вагу в правильних цілях

Нардеп від БПП Мустафа Найєм вважає, що президент і його оточення використали Міхеіла Саакашвілі в боротьбі з політичними опонентами

Про це політик написав на своїй сторінці Facebook, реагуючи на заяву про відставку Саакашвілі з посади губернатора Одеської області.

"Сподіваюся, що це щирий крок, який допоможе Михеілу Саакашвілі зрозуміти, чого він хоче насправді і використає свою політичну вагу в правильних цілях", - заявив Найєм.

Він зазначив, що голова ОДА у всіх подробицях знав про те, що за його спиною ведуться політичні ігри.

"Рано чи пізно йому довелося б подивитися правді в очі і визнати, що президент спробує банально його використати. Спочатку як таран проти Арсенія Яценюка, а потім як локомотив для "альтернативного" політичного проекту", - написав депутат.

"Замість того, щоб задіяти досвід Міхеіла Саакашвілі, можливості і довіру до нього громадян, Банкова зосередилася на тому, щоб відвернути його увагу від проблем в самій адміністрації. Щоб, критикуючи Мартиненка, він забував Кононенка; щоб, нападаючи на Яценюка, він обходив Порошенка. І довгий час їм це вдавалося", - додав він.

Найєм підкреслив, що Саакашвілі якийсь час не тільки не критикував, але ще й активно захищав адміністрацію президента, самого главу держави і його команду.

"При цьому часом голова Одеської ОДА займав недозволено мовчазну позицію щодо того, що відбувається. Наприклад, в ситуації з конфліктом між НАБУ і ГПУ Міхеіл вів себе приблизно, як Юлія Тимошенко за часів війни Грузії з Росією - він мовчав...", - заявив політик.

"І ще. Одна з причин, по якій навесні цього року не відбулося об'єднання всіх "нових" в єдину партію були саме переговори Міхеіла Саакашвілі з адміністрацією президента. На Банковій вдалося умовити губернатора не форсувати цей процес, внаслідок чого результати багатоденних переговорів були перекреслені, а проект заморожений...", - додав він.

Нагадаємо, у понеділок, 7 листопада, голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі оголосив про відставку зі свого поста, який обіймав з 30 травня 2015 року. Своє рішення він мотивував тим, що втомився від постійного обману і корупції, в тому числі з боку влади в Києві.

Тимчасовим главою Одеської облдержадміністрації стане 27-річна Соломія Бобровська.

У ЗМІ повідомляють, що в Адміністрації президента обговорюють кілька кандидатур на посаду губернатора Одеської області.