Начальника поліції Вільнюса офіційно призначили головою місії ЄС в Україні

8 січня 2016, 19:24
600
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ще один литовець допомагатиме українцям проводити реформи

Рада Європейського союзу офіційно призначила високопоставленого службовця литовської поліції Кестутіса Ланчінскаса головою консультативної місії ЄС в Україні

Очікується, що Ланчінскас приступить до роботи в Україні з 1 лютого і змінить на цій посаді Калмана Міжея, повідомляє у п’ятницю, 8 січня, прес-служба КМ ЄС.

"Місія має на меті посилити та підтримати реформу таких державних установ, як поліції, інших правоохоронних органів та всієї судової системи, зокрема прокуратури. Цей процес має в кінцевому рахунку відновити довіру українського народу до цивільних служб безпеки, що потонули в звинуваченнях у корупції та незаконних діях", - наголошуються в повідомленні.

Згідно з офіційною біографією Ланчінскаса, він отримав диплом магістра з кримінального права. Протягом 90-х років працював у дипломатичній службі Литви, а з 1998 по 2005 роки очолював служби міжнародного співробітництва та європейської інтеграції в МВС Литви, де зокрема відповідав за участь Литви в миротворчих місіях і приєднання Литви до Шенгенської зони. У 2005 році Ланчінскаса призначили заступником комісара поліції Литви, а в 2009 році він очолив поліцію Вільнюського округу.

Раніше в інтерв’ю литовському виданню очільник поліції Вільнюса Ланчінскас зізнався, що з нетерпінням чекає на рішення Комітету політичної безпеки ЄС щодо його призначення в Україні.