НАБУ відреагувало на раптову появу в законі про Антикорупційний суд лазівки для топ-корупціонерів

1 коментувати
НАБУ: Апеляції на вироки у справах Бюро і САП, винесені судами загальної юрисдикції, мають розглядатися тільки в апеляційній палаті Антикорупційного суду
Фото: НАБУ/Facebook

НАБУ: Апеляції на вироки у справах Бюро і САП, винесені судами загальної юрисдикції, мають розглядатися тільки в апеляційній палаті Антикорупційного суду

НАБУ відреагувало на раптову появу в законі про Вищий антикорупційний суд України лазівки для уникнення відповідальності топ-корупціонерів.

У Бюро закликали переглянути норму закону, за якою Вищий антикорупційний суд не буде розглядати апеляції на вироки судів першої інстанції у справах Нацбюро, переданих до моменту його створення.

"Це положення фактично позбавляє сторони обвинувачення та захисту права перегляду вироків незалежним судовим органом у провадженнях, які розслідувалися НАБУ впродовж останніх трьох років, та будуть надалі передаватися до судів загальної юрисдикції, поки Антикорупційний суд не розпочне роботу. Це означає, що велика частина топ-посадовців, стосовно яких НАБУ вже завершило розслідування, можуть уникнути справедливого покарання", - сказано в повідомленні Бюро.

У НАБУ додали, що через цю норму велика кількість проваджень щодо топ-чиновників залишаться повністю поза юрисдикцією Антикорупційного суду, і "кілька років кропіткої роботи детективів НАБУ і прокурорів САП можуть бути знівельовані".

"НАБУ переконане, апеляції на вироки у справах НАБУ і САП, винесені судами загальної юрисдикції, мають розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Тільки у цьому випадку суспільство та міжнародні партнери матимуть довіру до остаточних рішень, якими б вони не були. ", - сказано в повідомленні.

13 червня в парламентській газеті Голос України було опубліковано закон про Вищий антикорупційний суд.

Центр протидії корупції (ЦПК) виявив норму, згідно якої апеляції у справах НАБУ, які зараз вже розглядаються в судах, будуть проходити в судах загальної юрисдикції, а не в новому Антикорупційному суді.

"Ця норма з'явилася в тексті поправок в закон, розданий в комітети за годину до голосування, а сьогодні - в уже опублікованому законі. Цієї норми також не було в запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради", - вказали у ЦПК.

Дивіться також

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: