НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко

15 лютого, 21:01
2908
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко - фото

Прес-служба Батьківщини

Юлія Тимошенко

Національне антикорупційне бюро не отримувало заяву щодо можливого незаконного збагачення лідерки партії Батьківщина Юлії Тимошенко, яке направив генпрокурор Юрій Луценко.

Про це повідомила прес-служба відомства у Facebook. А за даними джерел Української правди, НАБУ та САП не будуть відкривати кримінальне провадження проти кандидатів в президенти напередодні виборів. 

14 лютого на ім'я Генпрокурора надійшла заява про ніби-то вчинення Тимошенко злочинів – незаконного збагачення і декларування недостовірної інформації. У прокуратурі додали, що розслідування порушень, про які йде мова, відноситься до виключної підслідності детективів НАБУ. Закон забороняє доручати розслідування таких злочинів іншим органам. Нагляд за додержанням законів при проведенні досудового розслідування НАБУ покладено на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Оплата американських лобістів

Із вимогою порушити кримінальне провадження за фактами незаконного збагачення народної депутатки та кандидатки у президенти Юлії Тимошенко до Генпрокурора у середу, 13 лютого, звернувся Центр протидії корупції.

Луценко доручив Холодницькому зареєструвати провадження

Як розповів у коментарі Радіо НВ його глава Віталій Шабунін, питання є до того, звідки Тимошенко взяла кошти на оплату американських лобістів.

"Ми не розуміємо, з яких грошей Юлія Тимошенко платила лобістам США, в неї таких грошей просто немає у декларації. Ми не знайшлу у фінансових звітах партії слідів цих грошей. Цих даних достатньо щоб кримінальне провадження, як мінімум, було зареєстровано, і були зроблені хоча б базові слідчі дії. Наголошу, що Холодницький (керівник САП – ред.) відмовився реєструвати це провадження. Саме через це ми були змушені змушувати його через генпрокурора. Луценко свою частину роботи зробив: доручив Холодницькому зареєструвати провадження", – зауважив Шабунін. 

В заяві Центру йдеться про виплату американським піарникам майже 400 тисяч доларів. Стверджується, що американські лобісти, ймовірно, організовували зустрічі Тимошенко з американськими політиками у Вашингтоні, а журналістка зі США забезпечувала медіа-підтримку Тимошенко. Ці послуги також коштують тисячі доларів.

Спроба дискредитувати

В Батьківщині розцінили заяву Генпрокуратури як спробу дискредитувати опонента діючого президента в рамках президентської передвиборчої кампанії.

Як зазначив в ефірі Радіо НВ народний депутат Іван Крулько, надалі можна очікувати інших фейків проти Тимошенко. Проте вона не замовляла послуг в американських лобістів, наголосив Крулько.

Уже всі перевіряли Юлію Тимошенко з ніг до голови, нічого не знайшли

"Оскільки у нас зараз у розпалі виборча кампанія, а колишній голова фракції Порошенка Луценко є генеральним прокурором, то безумовно, що він своєму шефу буде максимально підігравати, придумувати різні фейки. Кожен президент, будь який, – Янукович, Ющенко, Порошенко – вони всі однакові. У них одна ціль – дискредитувати Юлію Тимошенко і бажано ще й посадити її у в'язницю. Ми до цього спокійно ставимося, нехай розслідують. Уже всі перевіряли Юлію Тимошенко з ніг до голови, нічого не знайшли. Цього разу це так само буде фейк", – наголосив Крулько.

Крулько додав, що Батьківщина вчасно подає фінансові звіти, а вся інформація про прибутки Тимошенко є в її декларації.

Гроші Тимошенко

Загальний прибуток, вказаний в декаларації Тимошенко за 2017 рік, становить більше 4 мільйонів гривень, зазначила в коментарі Радіо НВ парламентський аналітик руху Чесно Оксана Ставнійчук. Однак більшість цих коштів – це гроші її чоловіка.

"Це проценти і дохід від підприємницької діяльності чоловіка. Загалом грошових активів, тобто те, що зберігається в гривні або в іноземній валюті, вона задекларувала 18,12 млн гривень. Всього грошові доходи і активи складають 22,3 млн. Це гроші її і її чоловіка, які є в декларації", – зазначила Ставнійчук.

Кампанія з популяризації Тимошенко і Нового курсу розпочалася влітку минулого року, і вона вже коштувала партії 155 мільйонів гривень з урахуванням витрат у четвертому кварталі 2018 року. 

Через призму майбутніх виборів

Всі події в країні зараз розглядаються через призму майбутніх виборів президента, зазначив в ефірі Радіо НВ директор Української політконсалтингової групи Ukrainian Politconsulting Group Дмитро Разумков.

В розумінні виборця Луценко є представником команди Порошенко

Найближчими днями стане зрозуміло, хто в цій історії зазнає втрати, а хто отримає політичні дивіденди, прогнозує експерт.

"З одного боку, якщо там є доказова база і в короткі терміни зможуть показати те, що Тимошенко дійсно винна в тому, що їй інкримінують, це дуже сильно вдарить і по її рейтингу, і по рейтингу Батьківщини. Якщо ж ні, це навпаки в позитивному руслі може відбитися на рейтингу і Тимошенко, і її політичної сили. І, відповідно, негативно відбитися на діючому гаранта Конституції, тому що в розумінні виборця Луценко є представником команди Порошенко", – зауважив Разумков.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською