НАБУ почало розслідування відносно Гонтарєвої через депозит її сина
Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на ухвалу Солом'янського районного суду Києва.
Повідомляється, що керівництво НБУ зловживало службовим становищем і інформувало членів сім'ї про фінансовий стан Дельта Банку. Це дало можливість зняти кошти з депозитних рахунків на суму близько 12,5 млн грн.
Зокрема, 27 березня 2015 року Гонтарєва заявляла, що депозит її старшого сина на суму 800 тис. грн був розміщений в Дельта Банку.
"Це був депозит мого старшого сина. Йому дідусь заповів квартиру, він її продав і отримані гроші - 800 000 гривень поклав на депозит в Дельта Банк на рік. Рік пройшов, коли банк вже не повертав вклади, тому він його так і не забрав. Фонд гарантування вкладів виплатить йому 200 000 гривень - решта пропаде ", - заявляла глава НБУ.
В ухвалі суду наводиться банківська виписка з рахунку сина, в якій йдеться про те, що 9 лютого 2015 на зазначений рахунок була перерахована сума депозитного внеску в розмірі 800 тис. грн, яку він зняв з рахунку 10 лютого.
У прес-службі НБУ в коментарі для НВ зазначили, що згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом України провадження відкриваються автоматично після надходження будь-якої інформації про кримінальне правопорушення.
Також підкреслюється, що внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань не означає, що кримінальне правопорушення дійсно мало місце, а робота Національного антикорупційного бюро (НАБ) полягає у тому, щоби виявити в рамках досудового розслідування були ознаки злочину чи ні.
Крім того, у прес-службі зазначають, що про порушення кримінального провадження у Національному банку дізналися від ЗМІ.
"До Національного банку від НАБ не надходило інформації щодо порушення зазначеного кримінального провадження. Якщо НАБ звернеться до НБУ - то ми запропонуємо їм всебічну допомогу в цьому питанні", - сказано у коментарі.
Нагадаємо, 5 жовтня НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Дельта Банк.
Дельта Банк був віднесений до категорії проблемних у жовтні 2014 року, а 3 березня 2015 року - до категорії неплатоспроможних.