НАБУ: Ідеї Луценка щодо підслідності злочинів призведуть до хаосу

1 жовтня 2016, 00:21
364
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

НАБУ розкритикувало ініціативу Луценка

Ідея ревізувати Кримінальний процесуальний кодекс України в частинні надання Генеральному прокурору право визначати підслідність злочинів знизить ефективність боротьби з корупцією та може зашкодити міжнародному іміджу України, йдеться у заяві Національного антикорупційного бюро

Діюче законодавство чітко обумовлює, які правопорушення має розслідувати НАБУ. Запропоновані ймовірні зміни до КПК України, висвітлені в засобах масової інформації з посиланням на Генерального прокурора, замість злагодженої роботи правоохоронних органів із викриття фактів корупції, можуть призвести до хаосу, - зазначено у документі.

Наразі, якщо оперативні підрозділи будь-якого правоохоронного органу виявляють ознаки правопорушення, вони зобов’язані направити відповідні матеріали до того правоохоронного органу, до якого за підслідністю (відповідно до ст. 216 КПК) відноситься скоєний злочин.

Відмова від цього чіткого правила на користь декларованої ідеї дозволить оперативним підрозділам всіх правоохоронних органів (ГПУ, Національної поліції, Державної фіскальної служби, СБУ) направляти матеріали щодо задокументованих злочинів, розслідування яких відносяться до компетенції НАБУ, на власний розсуд в залежності від взаємин з певними слідчими підрозділами нехтуючи вимогами підслідності, - наголосили в НАБУ.

"Це призведе до того, що правоохоронні органи замість того, щоб робити свою справу, будуть займатися тим, що активно реєструватимуть кримінальні провадження щодо міністрів та губернаторів (що є підслідністю НАБУ) заради піару", - зазначив директор Бюро Артем Ситник.

Такий підхід підриває базові засади функціонування Національного антикорупційного бюро, однією з яких є його незалежність, вважає Ситник.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко запропонував врегулювати спори про підслідність між силовими структурами, позбавивши Національне антикорупційне бюро виключного права на розслідування корупційних злочинів.