Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

МЗС закликало посилити тиск на Росію, щоб уникнути повторення трагедії кримськотатарського народу

18 травня 2016, 12:55
69
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

МЗС закликає не допустити повторення трагедії 1944 року внаслідок російської окупації Криму у 2014

Фото: mfa.gov.ua

Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву з нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, закликавши, зокрема, світову спільноту продовжити політико-дипломатичний тиск на російську окупаційну владу з метою уникнення повторення трагедії 1944 року

Українське зовнішньополітичне відомство у заяві, опублікованій на своєму офіційному сайті нагадало, що СРСР записав всіх кримських татар до зрадників, не зважаючи на участь значної кількості кримських татар у складі Радянської армії у боротьбі з нацистською окупацією. В результаті 18-20 травня 1944 року понад чверть мільйона кримських татар стали жертвами злочинної політики.

"Біль та страждання кримськотатарського народу під час радянської депортації 1944 року повторюються 70 років потому – під час російської окупації Автономної Республіки Крим", - наголошується в заяві МЗС.У Міністерстві закордонних справ зазначили, що окупаційна влада Криму забороняє діяльність Меджлісу як вищого повноважного представницького органу кримськотатарського народу, влаштовує незаконні обшуки та політично вмотивовані переслідування активістів, безпідставно обвинувачує кримських татар в екстремізмі та тероризмі. Така політика призвела до того, що понад 20 тисяч кримських татар змушені були виїхати на територію материкової України, а Меджліс кримськотатарського народу - перенести свою діяльність до Києва.

"В Україні вшановують світлу пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу 1944 р. та закликають світову спільноту продовжити політико-дипломатичний тиск на російську окупаційну владу з метою уникнення повторення трагедії 1944 року, негайного припинення порушень фундаментальних прав людини в Криму, та в кінцевому рахунку – деокупації півострова та відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", - сказано також в заяві.

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ опублікувало на своїй сторінці у Facebook відео, присвячене Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.


18 травня - День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч людей.

Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму 1944 року геноцидом кримчан.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися