Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

ЗМІ: МЗС підтвердило інформацію про лист з погрозами від Шокіна, що надійшов на його адресу

30 жовтня 2015, 11:48
2331
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В ГПУ на аналогічний запит поки не відповіли

У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що глава ГПУ Віктор Шокін посилав на їх адресу лист з погрозами порушити кримінальну справу проти посадових осіб дипвідомства

Про це з посиланням на документальне підтвердження повідомляє Європейська правда.

Відзначається, що копії відповідних документів були отримані через запит про надання публічної інформації, так як вони не мали грифів обмеженого доступу.

У той же час ідентичний запит, направлений на адресу Генеральної прокуратури, незважаючи на вимоги закону Про доступ до публічної інформації, все ще не задовільнили

Нагадаємо, раніше ЗМІ розповіли про "велику війну" Шокіна проти МЗС і безвізового режиму.

Так, генпрокурор відмовився виконувати пункти плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ).

Більш того, повідомлялося, що він пригрозив почати прокурорську перевірку діяльності МЗС, в діях якого, на його думку, вбачаються "ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органу державної влади".

Все почалося з того, що ЄС опублікував офіційну заяву про недовіру до членів конкурсної комісії, яка визначає кандидатів на посаду генерального прокурора. Оскільки ніяких змін не відбулося, то з відповідною вимогою виступив також і український МЗС.

Зокрема в документах, підготовлених до засідання Нацради реформ, яке відбулося 19 жовтня, представники МЗС зазначили, що обов'язковою вимогою ЄС є заміна "четвірки Шокіна". У відповідь Шокін у своєму листі до МЗС заявив, що інструкції міністерства про виконання Україною безвізового плану містять норми, які "суперечать вимогам закону" і навіть пригрозив почати розслідування злочинної діяльності МЗС.

ЄС кілька разів особисто звертався до Шокіна, а також до президента з проханням, щоб він вплинув на генпрокурора і той провів ротацію найодіозніших прокурорів. Також представництво ЄС в Україні двічі публікувало заяви з цього приводу, проте поки ця вимога не виконана.

Головне

article_img
Порошенко підписав закон про припинення договору про дружбу з РФ