Мужній вчинок, Рубікон для людей Порошенка і політична криза. Політики та активісти відреагували на рішення Абромавичуса

3 лютого 2016, 12:57
1816
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У соцмережах активно коментують рішення Абромавичуса про відставку

Сьогодні, 3 лютого, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про те, що подає у відставку

Основна причина такого рішення – різка активізація блокування будь-яких системних і важливих реформ. Зокрема, у своїй заяві, опублікованій на сайті Мінекономіки, Абромавичус підкреслив, що за його спиною вирішуються питання в інтересах окремих людей.

"Ці окремі люди мають імена. І одне ім'я я все-таки хочу назвати. Це Ігор Кононенко. Як представник політичної сили, яка висунула мене на посаду міністра, останнім часом він зробив дуже багато для того, щоб заблокувати мою роботу і роботу моєї команди", - заявив міністр.

Пізніше на слова Абромавичуса відреагував і сам Кононенко – народний депутат і перший заступник голови фракції БПП, назвавши таку заяву спробою перекласти відповідальність за невдачі у роботі МЕРТ.

Разом з тим, рішення про відставку одного із самих прогресивних міністрів українського Кабміну вже викликало резонанс серед політиків, активістів та журналістів.

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі назвав рішення глави МЕРТ "вчинком мужньої людини", додавши, що спілкувався з Абромавічусом напередодні і почув ще багато всього цікавого.

"Думаю, Верховна Рада повинна провести публічні слухання, запросити і Айвараса і пана Кононенка, і на всі питання повинні бути дані вичерпні відповіді", - написав Саакашвілі.

Прокоментувала прийдешні перестановки в Кабміні і народний депутат від БПП Світлана Заліщук.

"Заява Абромавичуса змінює статус кулуарних розмов у офіційні звинувачення", - висловила свою думку парламентарій.

Ігор Кононенко – це бепепешний Мартиненко. Заява Абромавичуса змінює статус кулуарних розмов у офіційні звинувачення. ...

Опубліковано Svitlana Zalishchuk 3 лютого 2016 р.

У той же час нардеп від Народного фронту Антон Геращенко вважає , що заява Абромавічуса – це "підсумок тієї брудної публічної та не публічної кампанії, розгорнутої проти Кабінету Міністрів і тих міністрів, які не на словах, а на ділі йшли курсом корінних реформ".

"Король голий і легітимність влади остаточно втрачена. Сьогодні ми дізналися відповідь на питання чому немає боротьби з корупцією. Тому що її вирішили очолити. З цього дня почався відлік кінця сьогоднішніх лідерів країни", - написав у своєму Facebook глава Київської школи економіки Тимофій Мілованов.

На думку Мілованова, у випадку позитивного розвитку подій, громадскість "вибухне і технократичний уряд залишиться при владі".

Сьогодні міністр економіки Айварас безпосередньо звинуватив президентську гілку влади в розстановці своїх людей на потоки.Коро...

Опубліковано Тимофієм Миловановым 3 лютого 2016 р.

Співзасновник масових онлайн-курсів Prometheus Іван Примаченко назвав можливу відставку Абромавічуса найважливішою політичною кризою часів президентства Порошенка.

Ось і настав найважливіший політичний криза часів президентства Порошенко: міністр економіки Абромавічус подав у отста...

Опубліковано Іваном Примаченко 3 лютого 2016 р.

Також прокоментували відставку Абромавічуса голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін та журналіст НВ Кристина Бердинських.

Це Рубікон для всіх людей навколо Порошенка. Кожен має визначитися на чиєму він боці: Кононенків чи Айвараса. Цей вибір ...

Опубліковано Vitaliy Shabunin 3 лютого 2016 р.

Коли у вересні виходила моя стаття про сірих кардиналах, тільки Victoria Voytsitska не побоялася сказати на диктофон, чт...

Kristina Berdynskykh 3 лютого 2016 р.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання
Події

Вчора, 18:29

article_img
Зведення ООС: на Донбасі постраждали десять військовослужбовців
Події

Вчора, 19:55

article_img
Командир бригади розповів подробиці обстрілу автомобіля ООС

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто
Країни

Вчора, 08:25

article_img
Домашні тигри та приватні літаки. Іран розлючений розкошами "золотої молоді"
Події

Вчора, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків

ТОП 3

Політика

15 січня, 22:03

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
12411
Політика

Вчора, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
5540
Політика

Вчора, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка
2922