МОЗ виплатило 79 млн грн компанії Януковича-молодшого з коштів на добудову Охматдиту

0 коментувати
МОЗ виплатило 79 млн грн компанії Януковича-молодшого з коштів на добудову Охматдиту
Фото: kievvlast.com.ua

Керівництво Міністерства охорони здоров’я за дозволом заступника міністра фінансів Ігоря Уманського повернуло 78 млн 786 тис. 8 грн боргів колишньому генпідряднику будівництва нового корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні (НДСЛ) Охматдит - ТОВ Укрпрофмед

Про це повідомляє волонтерська Опікунська рада (ОР) лікарні.

За словами голови ОР депутата Оксани Корчинської, це відбулося таємно в останні дні минулого року.

“24 грудня ТОВ Укрпрофмед, тобто генпідряднику нового корпусу ОХМАТДИТу 2011 - 2013 року, яку контролювала помічниця Віктора Януковича-молодшого Лідія Шевченко, за дозволом заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця і першого заступника міністра фінансів Ігоря Уманського, який за тиждень після цього був звільнений, були перераховані майже 79 мільйонів гривень начебто боргів за виконані ними у цей період роботи”, - заявляє голова ОР.

При цьому вона наголошує, що відразу після зміни влади в країні між державним підприємством Укрмедпроектбуд, яке ї балансоутримувачем будівництва, і МОЗ було підписано протокол, згідно якого, ДП брало на себе зобов’язання не погашати жодних боргів попереднім забудовникам до травня 2017-ого року.

“Саме така умова, схвалена, до речі, і новим міністром охорони здоров’я і прем’єр-міністром України, стала підставою для виділення на добудову лікарні ще 500 мільйонів гривень", - зазначає Корчинська.

За її словам, більше того, 29 грудня вона як голова міжфракційної парламентської групи За добудову Охматдиту була присутня на зустрічі міністра Квіташвілі та керівника ДП, де було прозвітовано про 48 млн грн, витрачених на будівництво і закупку спеціалізованого обладнання на будівництві лікарні цього року.

"І жодного слова про наміри погасити якісь борги попереднім забудовникам там сказано не було”, - підкреслила Корчинська.

У зв’язку з цим Опікунська рада заявляє, що звернулася до керівника СБУ, міністра фінансів та міністерства охорони здоров’я з вимогою розслідувати цю операцію, внаслідок чого міністр фінансів та СБУ скликали термінову нараду, де було прийняте рішення про блокування грошей на рахунках ДП Укрмедпроектбуд та ТОВ Укрпрофмед на час розслідування.

“Станом на сьогоднішній день Укрпрофмед повернув на рахунки ДП Укрмедпроектбуд 62 мільйонів гривень. Але вже у вигляді поворотної фінансової допомоги, тобто, коли ці гроші, заблоковані на час фінансового моніторингу, буде розблоковано, вони зможуть забрати їх назад. Решта грошей зникла, ми впевнені - у напрямку відкатів за повернення цих так званих боргів компаніям Віктора Януковича-молодшого”.

За даними спеціаліста ГО Центр прозорості будівництва в Україні Марини Слобідченко лише 4 мільйони гривень на даний момент є підтвердженим боргом держави перед ТОВ Укрпрофмед у суді першої інстанції.

За висновками ГО Центр прозорості будівництва в Україні, яка проаналізувала сітуацію, в даному віпадку мало місце нецільове використання бюджетних коштів з боку Державного підприємства Укрмедпроектбуд, оскільки кошти були спрямовані “всупереч визначеному паспортом бюджетної програми 2301810”.

“Вся ця схема, - на переконання ОР лікарні, - стала можлива тільки завдяки генедеральному директору ДП Ірині Коваль, яку підтримали заступники міністрів Перегінець та Уманський”.

У зв’язку з цим Опікунська рада вимагає звільнення людини, "яка несе відповідальність за добудову головної лікарні країни, а натомість приховала “незаконну виплату майже 80 млн грн колишньому генпідряднику”, розслідування її службових дій, притягнення до відповідальності всіх причетних чиновників і, головне, повернення усієї суми коштів на рахунки ДП для будівництва Охматдиту.

Державне підприємство “Укрмедпроектбуд” є замовником будівництва та балансоутримувачем нового корпусу НДСЛ Охматдит.

ТОВ Укрпрофмед до 2015 року було генпідрядником будівництва нового корпусу НДСЛ Охматдит та контролювалося помічником Віктора - Януковича-молодшого Лідією Шевченко.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: