Москаль попереджає про провокації в Закарпатті: проросійські євродепутати планують оголосити про репресії

0 коментувати
Москаль каже, що провокатори планують заявити про репресії проти русин у Закарпатті

Москаль каже, що провокатори планують заявити про репресії проти русин у Закарпатті

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що наприкінці березня або на початку квітня в області можливі провокації

Як повідомляється на сайті Москаля, проросійські депутати Європарламенту від Угорщини, Франції та Німеччини планують провести в Закарпатті виїзне засідання. Всього має зібратися близько п’яти осіб. Приводом для проведення зустрічі є дослідження питання щодо забезпечення прав русинів.

Російська сторона, за його словами, хоче залучити до участі у виїзному засіданні тих представників місцевого русинства, які  б засвідчили інформацію про існуючі репресії проти русинів у Закарпатті.

"Члени "виїзного засідання" запланували зустрітися і з керівництвом області, -  зазначає голова ОДА. -  Однак така зустріч у принципі неможлива. Органи державної влади не мають і не можуть мати жодного відношення до цієї проросійської провокації за участі депутатів Європарламенту. Необхідна інформація про "виїзне засідання" доведена до Служби безпеки України, яка у випадку порушень українського законодавства вжиє усіх необхідних заходів реагування".

Так, він нагадав, що 11 лютого поточного року в словацькому місті Комарно керівництво Всесвітньої ради підкарпатських русинів  зустрічалося з депутатською групою Європарламенту з прав людини. І саме там, як наголосив Москаль, було ухвалене рішення про відрядження в область моніторингової групи для вивчення "русинського питання".

"Ініційована Росією кампанія з дискредитації України на міжнародній арені з використанням "русинського питання" розпочалася антиукраїнською інформаційною акцією в чеському інтернет-виданні "Парламентні лісти" (підконтрольне сенатору Парламенту Чехії  Томіо Окамурі), на  якому  розміщено тенденційну статтю  під назвою "Пекло на Україні…"  Подана  в ній  інформація про нібито геноцид  русинів в Україні є складовою  плану з винесення "русинського питання", як проблемного, на розгляд  Європарламенту з подальшою необхідністю "невідкладного реагування на ситуацію в регіоні", - додав очільник Закарпатської області.

Нагадаємо, в грудні в Закарпатській області розпочато кримінальне провадження проти сепаратиста, який закликав до повалення української влади і зміни меж держави. За даними ГПУ, чоловік від імені командування так званої "русинської Народної Армії" закликав вступати до її лав для звільнення Закарпатської області.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: