Москаль подав позов проти Закарпатської облради з приводу референдуму 1991 року

1 коментувати
За словами губернатора, він хоче уникнути спекуляцій, пов'язаних з плебісцитом

За словами губернатора, він хоче уникнути спекуляцій, пов'язаних з плебісцитом

Голова Закарпатської області Геннадій Москаль направив до Окружного адмінсуду позов з проханням скасувати ряд рішень обласної ради, зокрема, визнати результат референдуму 1 грудня 1991 року, в якому йшлося про надання області статусу спеціальної самоврядної одиниці в складі України

"І скасувати відповідні рішення Закарпатської обласної ради", - йдеться в повідомленні на сайті губернатора.

Як зазначається, позов пов'язаний з громадським резонансом, який виник навколо звернення Закарпатської облради від 5 квітня цього року до вищого керівництва України з проханням надати більше повноважень на місця в рамках Конституційної реформи з децентралізації.

"Сам референдум 1991 року в частині надання області особливого статусу був незаконним. Він прямо суперечив тодішньому Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", в ст. 4 якого зазначено: "Предметом місцевого референдуму може бути прийняття, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також прийняття рішень, які визначають зміст постанов місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих і розпорядчих органів", - заявив Москаль.

При цьому питання про внесення змін до Конституції може розглядатися лише конституційною більшістю Верховної Ради, тому результати закарпатського референдуму, за словами губернатора, "не мали і не мають ніякої юридичної сили".

"Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами "волевиявлення" і пов'язані з ним рішення обласної ради, які мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це буде зроблено мною. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття", - сказав Москаль.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: