Офіс президента розраховує, що міжнародний трибунал для Путіна створять до осені

26 травня, 19:31
Зображення Володимира Путіна на одній із будівель у німецькому Кельні (Фото:REUTERS/Thilo Schmuelgen)

Зображення Володимира Путіна на одній із будівель у німецькому Кельні (Фото:REUTERS/Thilo Schmuelgen)

В Офісі президента розраховують, що міжнародний трибунал для розслідування воєнних злочинів керівництва Росії та міжнародний арбітраж для отримання компенсацій за рахунок заморожених російських активів створять до кінця літа.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це заявив заступник глави Офісу президента Андрій Смирнов в інтерв'ю Радіо Свобода.

За словами Смирнова, Україна пропонує партнерам створити тимчасовий Офіс прокурора (окремо від Офісу генпрокурора), який отримає мандат для організації роботи слідчих. Останні будуть отримувати докази та представляти обвинувачення в спеціальному трибуналі. Прокурор має бути фахівцем у галузі міжнародного права «зі знаннями у розумінні воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду, агресії».

Відео дня

«[Запуск інституцій] залежить від швидкості підписання і подальшої імплементації та ратифікації країнами-партнерами цих міжнародних домовленостей про заснування і спеціального кримінального трибуналу, і комісії з репарацій… Нам би хотілося думати, що до кінця літа ми вийдемо на підписання та подальшу швидку ратифікацію цих документів щодо однієї та іншої інституції [міжнародного трибуналу та міжнародного арбітражу]», - розповів заступник глави ОП.

Смирнов пояснив, що окремі країни-партнери скептично ставляться до створення міжнародного арбітражу, тому що в історії такого ще не було, і хочуть спочатку обговорити його модель, побоюючись, що Росія може потім звернутися в міжнародні судові інституції з позовами до них. За його словами, скепсис базується не на політичних, а на юридичних підставах. Україна сподівається подолати ці сумніви найближчим часом.

20 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна пропонує партнерам підписати договір про виплату компенсацій постраждалим від агресії Росії з конфіскованих чи заморожених коштів країни-агресора.

Їм по 20 років, але ці "діти" вбивали та ґвалтували в Україні – Ірина Венедіктова, генпрокурорка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X