Мін'юст: Азаров може отримувати пенсію тільки в Росії

8 вересня 2016, 13:58
616
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Азаров втік з України в Росію після перемоги Майдану

Колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, який втік з України, може претендувати на отримання пенсії за місцем постійного проживання в Росії, заявив український міністр соціальної політики Андрій Рева

Свою позицію він озвучив журналістам після засідання уряду в четвер, 8 вересня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Якщо застосовувати норми законодавства, враховуючи, що Микола Янович офіційно перебуває не на території України, то далі регулюється порядок виплати пенсій угодою між країнами СНД 1992 року. Там передбачено, що якщо людина - громадянин України умовно переїхала в РФ, то пенсія сплачується Російською Федерацією", - сказав Рева.

За його словами, також законами України передбачено, що при виїзді на постійне проживання за кордон, громадянин, якому призначена пенсія в Україні, може отримати пенсію на 6 місяців вперед.

Нагадаємо, 8 вересня віце-прем'єр-міністр Павло Розенко повідомив, що Подільський районний суд Києва зобов'язав об'єднане Центральне управління Пенсійного фонду України в Києві вирішити питання про відновлення виплати пенсії Азарову.

Водночас, на порталі Судова влада України з'явилося спростування цієї інформації та роз'яснення прийнятого Подільським райсудом рішення.

"Подільським райсудом тільки встановлено неправомірність відмови відповідача прийняти заяву про відновлення виплати пенсії до розгляду. Зараз постанову Подільського райсуду від 22 липня оскаржена відповідачем, а справа знаходиться у провадженні Київського апеляційного адмінсуду, який перевірить законність оскаржуваного рішення", - підкреслюється в повідомленні.

Азаров втік з України в Росію після перемоги Майдану.