«Це непрямий тиск». У САП вважають, що Микитася можуть спробувати переконати відмовитись від свідчень за допомогою нової справи
В.о. голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук в інтерв'ю НВ припустив, що справу проти екс-власника компанії Укрбуд Максима Микитася, яку відкрила Нацполіція, можуть використати, щоб переконати його відмовитись від свідчень.
Грищук зазначив, що Микитась наразі перебуває під охороною, і йому скоро мають обрати запобіжний захід.
У відповідь на питання, чи може нова справа проти екс-власника Укрбуду бути використана, щоб заблокувати іншу, він припустив, що його можуть спробувати переконати відмовитись від свідчень.
«Дивіться, може бути все що завгодно. Вони просто можуть зараз його в такий спосіб стимулювати відмовитись від якихось показів. Це такий непрямий тиск», — заявив Грищук.
Раніше в Нацполіції заявили, що повідомили Максиму Микитасю про підозру в замовленні викрадення столичного юриста і вимаганні $800 тисяч. 8 грудня на Позняках в Києві викрали юриста компанії, яка надавала юридичні послуги Укрбуду. Чоловіка побили і змусили написати боргову розписку, в якій він зобов’язується повернути екс-власнику Укрбуду нібито взяті в борг $800 тисяч. За кілька годин після викрадення чотирьох виконавців затримали, а юриста звільнили.
У цій справі вранці 29 грудня в будинку Микитася пройшли обшуки. Зараз він перебуває під нічним домашнім арештом як підозрюваний у ще одній справі - махінаціях з квартирами для Нацгвардії. Микитась звинувачення заперечує.
За словами заступника глави МВС Антона Геращенка, прокуратура і поліція проситимуть, щоб його відправили під варту.
Адвокат Микитася Артур Габрієлян пов’язує обшуки зі справою колишнього юриста Укрбуду, а зараз заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Адвокат Татарова це заперечує.
У СІЗО Микитась дав свідчення проти Татарова у справі про квартири Національної гвардії, після чого йому пом’якшили запобіжний захід.
У НАБУ припустили, що нова справа проти Микитася може бути використана для блокування розслідування справи, фігурантом якої є Татаров.
У Нацполіції наполягають, що ці справи не пов’язані та застерігають від «маніпуляцій, які можуть бути розцінені як втручання у діяльність правоохоронного органу».