В ОПУ заявили, що слова Зеленського щодо спецоперації проти вагнерівців «перебрехали»
В Офісі президента Володимира Зеленського стверджують, що його слова щодо спецоперації проти бойовиків російської ПВК Вагнера під час інтерв'ю 1+1 «перебрехали».
Про це у коментарі НВ сказав радник глави ОПУ Михайло Подоляк.
«У нас дуже популярна банальна технологія — перекрутити сказане. Щодо „вагнерівців“ президент сказав три конкретні і об'єктивні речі. Перше: якщо це і була спецоперація, то вона повинна була носити дискредитуючий характер і продумана була у РФ. Друге: після затримання у Білорусі людей, які мали відношення до війни на Донбасі, президент зажадав від Лукашенка їх екстрадиції. Третє: потрібно адекватно дивитися на навколишній світ і не жити у пропагандистських фантазіях», — заявив він.
За словами Подоляка, інформація про зрив спецоперації всього лише «конспірологічний детектив».
«Зеленський говорив в інтерв'ю Наталії Мосейчук про телефонну розмову з Олександром Лукашенко, яка відбулася 5 серпня 2020 року і була присвячена темі затриманих суб'єктів, що мали відношення до подій на Донбасі… Як відомо, вагнерівці були затримані у Білорусі ще 29 липня, тобто значно раніше розмови між президентом Зеленським і Лукашенком, яка відбулася лише 5 серпня», — підкреслив представник ОПУ.
29 липня 2020 року білоруські силовики заявили про затримання 33 бойовиків підконтрольної Кремлю неофіційної приватної військової компанії Вагнера. Через кілька днів, 2 серпня, прокуратура Білорусі обрала їм запобіжний захід у вигляді арешту.
У Мінську заявили, що метою бійців ПВК була дестабілізація ситуації в країні перед президентськими виборами. Частина затриманих воювала на Донбасі на боці «ДНР» і «ЛНР». Всупереч клопотанням України про їх екстрадицію, Білорусь віддала найманців РФ.
Президент України Володимир Зеленський назвав таке рішення несправедливим і таким, що не відповідає «дружнім міждержавним відносинам».
При цьому, за даними журналіста Юрія Бутусова, насправді прибуття вагнерівців до Білорусі було частиною операції українських спецслужб, які намагалися виманити їх з РФ. Раніше ці бойовики брали участь у бойових діях на Донбасі і причетні, зокрема, до знищення літака Іл-76 у червні 2014 року, внаслідок аварії якого загинули 49 українських військовослужбовців.
Крім того, журналістка Яніна Соколова оприлюднила аудіозапис, на якому, ймовірно, зафіксовані переговори найманців з оперативником СБУ під прикриттям, який їх вербував.
У свою чергу українська влада заявила, що ніякої спецоперації проти ПВК Вагнера спецслужби не проводили.
«Маячня. Я про це читав. Сумно, що деякі засоби масової інформації передрукували Комсомольську правду (здається, російську), зробили з цього сенсацію в Україні. Я не знаю ні про який „злив“ якоїсь там операції», — заявив тоді президент Володимир Зеленський, коментуючи звинувачення у тому, що спецоперацію зірвали співробітники його Офісу.
У підсумку Бутусова і Соколову викликали на допит до ДБР у справі щодо «розголошення секретних відомостей».
У грудні 2020 року розслідувачі Bellingcat заявили, що знайшли докази планування спецоперації, яку розробили ГУР Міноборони спільно з працівниками СБУ.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.