Ми в пастці: Центр протидії корупції подає на Генпрокуратуру заяву про злочин

2 коментувати
В ЦПК вважають тиск ГПУ особистою помстою Столярчука, Северука та Шокіна

В ЦПК вважають тиск ГПУ особистою помстою Столярчука, Северука та Шокіна

Співробітники Центру протидії корупції подали на Генеральну прокуратуру України заяву про злочин

Юристи організації звинувачують слідчих і прокурорів ГПУ у зловживанні службовими повноваженнями і фабрикуванні кримінальної справи.

При цьому єдиний правоохоронний орган, куди ЦПК може направити відповідну заяву - це та ж Генпрокуратура.

"Юридичних механізмів захисту організації у нас не так багато - в цьому і був задум ГПУ. Ми не маємо правового статусу у справі, і це обмежує наші права та інструменти захисту. З юридичної точки зору ми в пастці - змушені скаржитися на свавілля в орган, який це беззаконня породжує", - заявила юрист Центру Олена Щербань.

Кримінальне провадження, в рамках якого ГПУ отримала доступ до всіх фінансових документів Центру протидії корупції з можливістю їх виїмки, активісти називають сфабрикованим.

"Ми вважаємо це кримінальне провадження особистою помстою Столярчука, щодо якого ми нещодавно направили скаргу Шокіну з вимогою притягнути до відповідальності, а простіше - звільнити Столярчука через повну профнепридатність і злив розслідування справи Іванющенка", - пояснює Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

За його словами, швидкість, з якою слідчі звернулися за тимчасовим доступом, свідчить про те, що вони навіть не намагалися отримати документи іншим способом.

"Спитати у нас, у проектах уряду США. Все це виглядає як виконання конкретних вказівок керівництва, а не дотримання Кримінального кодексу", - вважає юрист.

Так, в ЦПК вказують на ряд фактичних умисних порушень Кримінально кодексу як з боку слідчих, так і суддів. Зокрема, в постанові суду від 22 березня не пояснюється, в чому полягає злочин. Іншими словами, у слідства не було обґрунтованої підозри у вчиненні конкретного злочину, а тому вони не мали законного права вимагати у суду такого заходу як тимчасовий доступ до рахунків і всіх фінансово-бухгалтерських документів громадської організації.

У разі ж відмови ГПУ розслідувати зловживання власних співробітників, активісти мають намір звертатися до суду.

"Порушення таких кримінальних справ - це повернення до часів Януковича, коли правоохоронні органи використовуються як кишенькові інститути для тиску та вирішення політичних питань. Зліплена нашвидкуруч справа, в якій немає злочину, а лише "перевіряються документи" - це особиста помста нам з боку керівництва ГПУ - Шокіна, Сервука і Столярчука", - наполягають в антикорупційній організації.

У той же час активісти спростували інформацію про отримання організацією гранту на реформування органів і оприлюднили підтверджуючі документи.

"Ми не віримо в реанімацію ГПУ, тому ні за які гроші не взялися б за це. Замість цього, ми сфокусувалися на створення нових правоохоронних органів - Антикорупційного Бюро та спеціалізованої прокуратури. Тому вся ця маячня навколо американських грошей - вигадка самих прокурорів, а також - привід втрутитися і заблокувати нашу роботу", - розповіла виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк.

На думку адвоката Центру Романа Маселка, існує певна схожість у діях суддів, які травлять активістів за сфабрикованими справами.

"Повна відсутність аргументації та описової частини в ухвалах суду, яка б підтверджувала можливість скоєння правопорушення, говорить про фальсифікацію справ. Свого часу у людей забирали права лише за те, що вони їздили до Межигір'я, тепер за те, що відкрито критикують дії прокуратури без потреби навіть доводити склад злочину", - зазначив він.

Хочемо нагадати, що 25 березня стало відомо про порушення кримінального провадження Генеральною прокуратурою України та отримання прокурорами судових постанов в Печерському суді, які дають дозвіл на доступ до всіх рахунків громадської організації, а також виїмку документів Центру протидії корупції.

Втім, в Генеральній прокуратурі, традиційно, все заперечують.

Довідка:

● Центр протидії корупції публічно критикував керівника головного слідчого управління ГПУ Юрія Столярчука за те, що він, як процесуальний керівник у справі Юрія Іванющенка не здійснив за весь час слідства жодного руху, щоб розслідувати цю справу. У результаті суд змусив ГПУ закрити кримінальне провадження.

● Аналогічним чином, саме під керівництвом Столярчука було "злито" справу екс-міністра юстиції Олени Лукаш, яка спокійно вийшла на свободу.

● Інший заступник генпрокурора - Юрій Севрук - в часи Майдану був заступником начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні ГПУ. Фактично, саме ця людина стежила за дотриманням законів загонами міліції під час Революції Гідності.

НВ

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: