"Матрьошка" фірм, які ведуть в офшори. Розслідування DW виявило офшорні схеми оточення Порошенка в ФРН

2 коментувати
Завод із виробництва крохмалю в Німеччині є невід'ємною складовою бізнесу Порошенка

Завод із виробництва крохмалю в Німеччині є невід'ємною складовою бізнесу Порошенка

Завод із виробництва крохмалю, кормів і глютену в німецькому містечку Ельстерауе, є лише "маленьким гвинтиком" бізнес-імперії президента України Петра Порошенка, однак її структура власності є дуже показовою

Структура власності, за допомогою якої контролюється завод зі 100 працівниками і 6 млн євро річного обороту, наочно ілюструє зміст офшорних юрисдикцій, які гарантують максимальну анонімність і можливості для податкової оптимізації, пише DW.

Як відзначають журналісти, завод із виробництва крохмалю в Німеччині є невід'ємною складовою бізнесу Порошенка. У нього також є велика аграрна компанія в Україні, яка виробляє сировину, а також переробні підприємства, у тому числі заводи з виробництва крохмалю. Крохмаль, зокрема, використовують на його кондитерських фабриках.

Як відомо, зараз, бізнес українського президента знаходиться в стадії юридичної реструктуризації з передачею активів в управління "сліпому трасту", бенефіціар якого не може впливати на його операційну діяльність. DW спробувала з'ясувати, яким же чином оформлені права власності на німецький завод, який ще при покупці його в 2011 році "українським інвестором" ЗМІ приписали Петру Порошенку.

Згідно з отриманою інформацією, при купівлі заводу в 2011 році і при подальшому переоформленні прав власності використовувалася юридична конструкція, яка дозволяє приховати прізвище власника за "матрьошкою" фірм, які ведуть в офшори. Так, дані реєстру підприємств Німеччини свідчать, що засновницею компанії Interstarch GmbH, якій належить завод у Ельстерауе, є компанія Camarin Limited (Кіпр). У свою чергу, кіпрська компанія була заснована британською Morewig Limited (до 2014 року), а потім переоформлена на фірму з Британських Віргінських Островів - однієї з найбільш непрозорих офшорних юрисдикцій. Заявка на реєстрацію нового засновника була подана 17 лютого 2014 року.

Кінцевий власник німецького заводу - Euro Business Investments LTD з острова Тортола, серця "офшорних островів", оформила його через кіпрську "прокладку". Порошенко відмовився відповідати на запитання DW, чи є він бенефіціарним власником цієї компанії. У той же час запит до компанії Investment Capital Ukraine (ICU), яка в 2011 році виступала консультантом при купівлі німецького крохмального заводу, приніс несподіваний результат. У ICU заявили, що бенефіціарний власник кіпрської компанії, яка була номінальним інвестором при купівлі заводу, - партнер Порошенка по бізнесу Сергій Зайцев.

Більш детально з розслідуванням Ви зможете ознайомитися за наступним посиланням.

Раніше повідомлялося, що в офшорах було сховано, за приблизними міжнародними оцінками, від $117 млрд (Global Financial Integrity) до 167 млрд (Tax Justice Network) українських грошей.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: