"Матрьошка" фірм, які ведуть в офшори. Розслідування DW виявило офшорні схеми оточення Порошенка в ФРН

19 травня 2016, 17:16
2679
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Завод із виробництва крохмалю в Німеччині є невід'ємною складовою бізнесу Порошенка

Завод із виробництва крохмалю, кормів і глютену в німецькому містечку Ельстерауе, є лише "маленьким гвинтиком" бізнес-імперії президента України Петра Порошенка, однак її структура власності є дуже показовою

Структура власності, за допомогою якої контролюється завод зі 100 працівниками і 6 млн євро річного обороту, наочно ілюструє зміст офшорних юрисдикцій, які гарантують максимальну анонімність і можливості для податкової оптимізації, пише DW.

Як відзначають журналісти, завод із виробництва крохмалю в Німеччині є невід'ємною складовою бізнесу Порошенка. У нього також є велика аграрна компанія в Україні, яка виробляє сировину, а також переробні підприємства, у тому числі заводи з виробництва крохмалю. Крохмаль, зокрема, використовують на його кондитерських фабриках.

Як відомо, зараз, бізнес українського президента знаходиться в стадії юридичної реструктуризації з передачею активів в управління "сліпому трасту", бенефіціар якого не може впливати на його операційну діяльність. DW спробувала з'ясувати, яким же чином оформлені права власності на німецький завод, який ще при покупці його в 2011 році "українським інвестором" ЗМІ приписали Петру Порошенку.

Згідно з отриманою інформацією, при купівлі заводу в 2011 році і при подальшому переоформленні прав власності використовувалася юридична конструкція, яка дозволяє приховати прізвище власника за "матрьошкою" фірм, які ведуть в офшори. Так, дані реєстру підприємств Німеччини свідчать, що засновницею компанії Interstarch GmbH, якій належить завод у Ельстерауе, є компанія Camarin Limited (Кіпр). У свою чергу, кіпрська компанія була заснована британською Morewig Limited (до 2014 року), а потім переоформлена на фірму з Британських Віргінських Островів - однієї з найбільш непрозорих офшорних юрисдикцій. Заявка на реєстрацію нового засновника була подана 17 лютого 2014 року.

Кінцевий власник німецького заводу - Euro Business Investments LTD з острова Тортола, серця "офшорних островів", оформила його через кіпрську "прокладку". Порошенко відмовився відповідати на запитання DW, чи є він бенефіціарним власником цієї компанії. У той же час запит до компанії Investment Capital Ukraine (ICU), яка в 2011 році виступала консультантом при купівлі німецького крохмального заводу, приніс несподіваний результат. У ICU заявили, що бенефіціарний власник кіпрської компанії, яка була номінальним інвестором при купівлі заводу, - партнер Порошенка по бізнесу Сергій Зайцев.

Більш детально з розслідуванням Ви зможете ознайомитися за наступним посиланням.

Раніше повідомлялося, що в офшорах було сховано, за приблизними міжнародними оцінками, від $117 млрд (Global Financial Integrity) до 167 млрд (Tax Justice Network) українських грошей.

Головне

Геополітика

Вчора, 19:36

article_img
Меркель: Зроблю все, щоб Британія вийшла з ЄС з угодою
Події

Сьогодні, 10:29

article_img
Автобан Гданськ-Одеса: всі подробиці про найдорожчий будівельний проект країни
Країни

Вчора, 21:45

article_img
У США пройшов найбільший протестний рух - Жіночий марш

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Події

Сьогодні, 09:16

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини
Мистецтво

Сьогодні, 10:58

article_img
Три сестри і зомбі. 5 кращих перекладів класики

ТОП 3

Політика

Вчора, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
17452
Політика

Вчора, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією
5945
Геополітика

18 січня, 14:43

article_img
Україна відреагувала на пропозицію Меркель про допуск німецьких і французьких фахівців у Керченську протоку
3500