«Пропаганда нацизму». Разумков відреагував на марш до річниці дивізії Галичина в центрі Києва

29 квітня 2021, 17:27

Проведення ходи в Києві на честь річниці створення дивізії СС Галичина шкодить іміджу України як всередині, так і за кордоном.

Таку думку висловив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков на брифінгу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Заплановану акцію в Києві він назвав пропагандою нацизму і військ Вермахту.

Відео дня

«На жаль, будь-яке порушення закону - пропаганда нацизму, пропаганда військ Вермахту - на території нашої держави не додає нам ні всередині суспільства, ні за межами нашої країни», - заявив він.

Голова парламенту додав, що в країні пам'ятають і знають події Другої світової війни та «сьогодні точно Україні не треба популяризувати війська СС, зокрема дивізію СС Галичина».

Увечері 28 квітня центром Києва пройшлася колона з декількох сотень людей у вишиванках і з символікою СС Галичина. Через можливі провокації учасників демонстрації по периметру охороняли поліцейські і нацгвардійці.

«Це наша історія, яка може комусь не подобатися. Я вважаю, що всі, хто боровся з жовто-блакитним прапором за самостійну державу Україна, заслуговують шанування. Навіть якщо вони боролися не в білих рукавичках. Це війна», - пояснив hromadske один з учасників маршу, активіст громадської організації Сокіл Руслан Андрійко.

29 квітня голова Інституту національної пам'яті Антон Дробович обурився через проведення «маргінальної групою» маршу вишиванок на честь 78-ї річниці створення дивізії Галичина.

У той же час в Опозиційній платформі - За життя назвали захід маршем «нацистів і фашистів» і пообіцяли «оголосити їм війну». Зокрема, народний депутат від ОПЗЖ Ілля Ківа оголосив про створення штабу з протидії фашизму.

Дивізія СС Галичина була створена за ініціативою німецької окупаційної адміністрації в 1943 році. Українське націоналістичне підпілля проводило агітацію серед молоді не вступати в цю дивізію, щоб не бути німецьким «гарматним м'ясом».

У травні 2020 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною заяву, що символіка дивізії СС Галичина не є нацистською. Пізніше рішення ОАСК було скасовано апеляційним судом.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X