Зеленський нагородив орденом українку Марину В’язовську, яка отримала Філдсівську премію

13 липня, 23:27
Марина В’язовська (Фото:Vesa Moilanen/Lehtikuva via REUTERS)

Марина В’язовська (Фото:Vesa Moilanen/Lehtikuva via REUTERS)

Президент Володимир Зеленський у середу, 13 липня, нагородив орденом За заслуги І ступеня українку Марину В’язовську, яка стала лауреаткою медалі Філдса.

У своєму вечірньому зверненні глава держави нагадав, що медаль називають Нобелівською премією з математики, а Марина В'язовська стала другою жінкою, яка отримала її, за всю історію премії — з 1936 року.

Відео дня

«Сьогодні я хочу подякувати пані Марині. Подякувати не тільки за її роботу, за дуже потужний математичний результат, а ще й за те, що вона допомагає всім нам, усім українцям, захищати нашу свободу й незалежність. Зокрема й під час церемонії вручення медалі Філдса на Світовому конгресі математиків у своїй промові пані Марина говорила про Україну, про війну Росії проти нашої держави, про злочини російських окупантів», — сказав Зеленський.

Президент додав, що математикиня навчалася в Києві і зараз працює у швейцарському місті Лозанна, де очолює кафедру теорії чисел: «І я вірю, що настане той день, коли Марина В'язовська зможе повернутися в Україну й викладати тут».

5 липня Марина В'язовська стала лауреаткою Філдсівської премії, яка вважається найпрестижнішою нагородою для математиків у світі. Вона запропонувала вирішення завдання про пакування сфер у восьмивимірному просторі, що здивувало її колег своєю простотою та стислістю і стало приводом для вручення премії Салема.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X