Марчук назвав основні теми наступних переговорів у Мінську

23 серпня 2016, 15:19
507
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кадр з відео

Головною проблемою переговорів у Мінську є глибока взаємна недовіра сторін, заявляє Євген Марчук

Представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи по Донбасу Євген Марчук заявив, що на наступних переговорах у Мінську учасники мають намір домовитися про принципи відведення військ від лінії зіткнення на ділянках площею 2 на 2 км

В інтерв’ю Главкому Марчук сказав, що наступні мінські перемовини відбудуться 26 серпня.

"26 серпня… відбудеться черговий раунд переговорів у Мінську і всіх чотирьох робочих груп, і Тристоронньої контактної групи. Ми вже отримали офіційне повідомлення ОБСЄ і порядок денний на погодження. першим питанням визначено завершення роботи над угодою ("рамковим рішенням") про принципи і правила відведення на окремих ділянках безпосередньо військ від лінії зіткнення на один кілометр в обидва боки", - зазначив він.

За його словами, робота з визначення цих ділянок розпочнеться пізніше.

"Досягнуто домовленості сторін, що спочатку це будуть своєрідні квадрати на лінії зіткнення по 2х2 кілометри", - зауважив політик.

Він також додав, що спочатку це будуть своєрідні квадрати на лінії зіткнення площею 2 на 2 кілометри, "щоб побачити, як це буде працювати".

"Є попередня домовленість про те, які саме три ділянки ми візьмемо в роботу. Це досить марудна робота - там є все: і забезпечення режиму тиші, і топографія, і розмінування", - сказав Марчук.

Він також наголосив, що основною проблемою мінських перемовин є "глибока взаємна недовіра сторін".

"Але якщо б вдалося розпочати цей процес хоча б на двох-трьох ділянках, тоді можна було б говорити про початок нової якості переговорного процесу", - зазначив Марчук.

Водночас він додав, що україська сторона добре розуміє, що "якими хорошими були угоди, вони не почнуть реально діяти, якщо Москва не дасть відповідні команди на їхню реалізацію".

Раніше перший заступник Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що є чотири позиції, які важливо доносити на переговорах у Мінську, зокрема, відданість політико-дипломатичного шляху врегулювання конфлікту в Донбасі, складова безпеки, "режими тиші", і невідведення зброї, і недопуск місії ОБСЄ.