Луценко перегляне справи проти Сакварелідзе і Шабуніна, і готовий принести вибачення від імені ГПУ

12 травня 2016, 18:19
Запропонований президентом України Петром Порошенком на посаду генерального прокурора народний депутата від БПП Юрій Луценко заявив, що в разі схвалення його кандидатури, має намір переглянути скандальні справи проти Сакварелідзе і Шабуніна, і готовий вибачитися за них від імені ГПУ

Про це він сказав під час свого виступу у Верховній Раді, відповідаючи на запитання народних депутатів про свої перші кроки на посаді генпрокурора.

"Я вважаю справи проти Сакварелідзе (колишній заступник голови ГПУ, екс-прокурор Одеської області), Шабуніна (голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін) настільки дебільними, що вони просто ганьблять Генеральну прокуратуру України. Якщо там навіть є склад злочину - я подивлюся, щоб переконатися – то це точно не компетенція найвищих керівників ГПУ, а також керівника прес-служби ГПУ, який з цього робив місячний марафон", - заявив Луценко.

Відео дня

У той же час він підкреслив, що не дозволить диктувати йому, як виконувати свою роботу.

"Скажу щиро. Я категорично проти, щоб переді мною ставили завдання, які прізвища потрібно звільняти, які прізвища потрібно набирати, або кого потрібно посадити, а кого потрібно нагородити. Дайте розібратися на місці з конкретними справами", - зазначив кандидат на посаду генпрокурора.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко підписав закон №4645 Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо діяльності Генеральної прокуратури України.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон, що змінює вимоги до кандидата на посаду генпрокурора. Документ дозволяє висувати на посаду генпрокурора кандидатуру громадянина України, у якого є вища освіта та стаж роботи у сфері права та законодавчому чи правоохоронному органі не менше п'яти років. Раніше був необхідний також і стаж роботи в ГПУ.

Народні депутати не приховували, що закон розрахований на те, щоб Генпрокуратуру очолив Луценко, який не підходив під колишні вимоги.

НВ


poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X