Лещенко розкрив подробиці кримінального провадження щодо Ложкіна а Австрії

15 жовтня 2015, 12:02
469
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Справа стосується корупції при переоформленні власності на медіа-холдниг Ложкіна UMH

Фото: Борис Ложкін via Facebook

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко заявив, що йому вдалося з'ясувати подробиці кримінального провадження в Австрії відносно глави Адміністрації президента України Бориса Ложкіна

У блозі на Українській правді Лещенко зазначив, що справа стосується корупції при переоформленні власності на медіа-холдниг Ложкіна UMH, який був проданий Сергію Курченку.

Крім Ложкіна, в ньому також фігурує народний депутат Григорій Шверк (фракція БПП), який до недавнього часу був членом Нацради з телебачення і радіомовлення, а також Світлана Шиян. Їх підозрюють у відмиванні грошей.

Ложкін, Шверк і Шиян фігурують у кримінальній справі як особи, що мають право підпису в компанії INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD, що зареєстрована на Британських Віргінських островах.

В основі кримінальної справи лежить транзакція від 4 листопада 2013 року. Цього дня "...був здійснений переказ або дано доручення невідомих злочинців провести переказ грошей на суму 130 мільйонів 520 тисяч доларів з банківського рахунку в Латвії, що належить фірмі TREJOLI BUSINESS LTD (Британські Віргінські острови) на банківський рахунок компанії INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD, який був відкритий в австрійському Raiffeisen Bank International AG".

Оскільки сума з офшору на офшор пройшла через рахунок в Австрії, ця країна і відкрила кримінальне провадження

Згідно з матеріалами справи, фірма Курченко VETEK MEDIA INVEST LLC придбала у вересні 2013 року у компанії TREJOLI BUSINESS LTD всі частки у фірмі TRILADO ENTERPRISE INC (Британські Віргінські острови) за 160 мільйонів доларів.

4 листопада 2013 року сума від продажу була спрямована на латвійський банківський рахунок фірми TREJOLI BUSINESS LTD. Того ж дня з цього банківського рахунку було направлено 130 мільйонів доларів на австрійський банківський рахунок компанії INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD у Raiffeisen Bank.

"Австрійці відкрили кримінальну справу, будучи інформовані правоохоронцями України про те, що у нас ведеться слідство проти Курченка і керівників компанії ВЕТЕК. У зв'язку з чим фінрозвідка з Відня прийшла до висновку, що переміщення дев'ятизначних сум від Курченка спочатку на один, а потім на інший офшор може бути відмиванням грошей. Правда, Австрія і припустити не могла, що своєю педантичністю напала на слід чинного глави адміністрації президента України", - зазначив Лещенко.

Тут же в матеріалах справи фігурує загальна вартість, заплачена Курченком за активи Ложкіна і його партнерів.

"За вказаний період було надходжень на суму 314 мільйонів євро і переказів на суму 315 мільйонів євро. Ці операції були здійснені виключно між офшорними компаніями, в яких неможливо визначити дійсної комерційної діяльності", – цитує Лещенко запит Мін'юсту Австрії в Генпрокуратуру України.

Виявивши підозрілий рух коштів, слідство почало з'ясовувати, кому належить фірма INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD. "У наданих Raiffeisen Bank документах видно, що повноваження за цим рахунком цієї компанії має Борис Ложкін, а право підпису їм передано Григорію Шверку і Світлані Шиян", - підкреслив Лещенко.

Він зазначив, що саме Ложкін є мажоритарним акціонером цієї компанії - йому належить 71 відсоток акцій. Крім того, її міноритарними співвласниками є колишній депутат від блоку Тимошенко Олексій Логвиненко, підприємець Анатолій Бурбеза, вже згадуваний Григорій Шверк.

"Виявлення австрійськими правоохоронцями документально підтвердженого переміщення астрономічних сум від Курченка до Ложкіна (315 мільйонів євро) є приводом перевірити, чи всі податки були сплачені нинішнім главою адміністрації президента при продажу медіа-активів. Втім, судячи з того, як австрійський запит ховали в Україні, в найближчі роки такого розслідування чекати не доводиться", - заявив Лещенко.

Раніше Лещенко заявляв, що Ложкін входить в так званий тіньовий уряд України. "Він невеликий. Але він надвпливовий. Кілька людей, які вирішують не тільки, куди має рухатися Україна, але і як вони самі зможуть на цьому заробити", - зазначав він.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 16:36

article_img
Суд відхилив позов Насірова до лікаря, який давав свідчення про стан його здоров'я

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися